NJOFTIM PER VEND TE LIRE PUNE

Pozicioni : Specialist
Sektori: Sektori i Produkteve te Kreditimit dhe Investimit
Divisioni: Retail


Objektivat parėsore
Impakt tė drejtpėrdrejtė nė monitorimin, analizėn dhe pėrmiresimet e tė gjitha aspekteve tė produkteve ekzistuese me synimin kontributin nė rritjen e volumeve;
Identifikimi i faktorėve qė ndikojnė nė realizimin e objektivave dhe propozimin e hapave konkrete pėr pėrmiresime tė vazhdueshme;
Dhėnia e ideve pėr zhvillim produktesh tė reja dhe organizimi i plote i proēesit tė hedhjes sė tyre nė treg;

Pėrgjegjėsitė kryesore dhe rolet

 • Zhvillimi dhe mirėmbajtja e tė gjitha produkteve tė depozitave, llogarive dhe paketave pėr segmentet e klienteve individė nė pėrputhje me nevojat e tyre dhe objektivat e bankės;
 • Pėrgatitja e raporteve nė frekuencė tė rregullta kohore nė varėsi tė kėrkesave, pėr ecurinė e portofolit tė depozitave, llogarive & paketave dhe nxjerr konkluzionet e nevojshme;
 • Grumbullimi dhe analiza e informacionit nga rrjeti i degėve mbi mbarėvajtjen e produkteve dhe identifikimi I nevojave pėr pėrmiresime tė mėtejshme tė produkteve;
 • Angazhimi nė projekte qė lidhen me zhvillimin e produkteve te reja dhe implementimin e tyre;
 • Mban informacion te perditesuar per tregun dhe konkurentet dhe nxjerr konkluzionet e nevojshme ;
 • Organizimi dhe mbajtja e trajnimeve pėr punonjėsit nė rrjetin e degeve pėr produktet e reja tė depozitave, paketave ose ndryshimet nė produktet ekzistuese ;
 • Mbėshtetja e vazhdueshme e rrjetit tė degėve nė punėn e pėrditshme pėr orjentim dhe support pėr produktet ;
 • Analizim dhe implementim i ndryshimeve ne legjislacione dhe rregulore qė impaktojnė produktet apo transparencen e informacionit;
 • Mbajtja e marrėdhėnies me palėt e treat, pėr ecurinė dhe zhvillimin e produkteve qė lidhen me pagesat (utilitete, pensione, ndihma ekonomike);
 • Pėrgatitja dhe pėrditesimi i proēedurave dhe proēeseve tė produkteve qė menaxhohen nė portofol;
 • Pjesėmarrje nė projekte tė Bankės tė lidhura me produktet retail, sipas nevojave tė biznesit apo kėrkesave te Grupit;
 • Realizimi brenda afateve i tė gjitha detyrave dhe raportim nė mėnyrė periodike te supervizori;
 • Detyra e pėrgjegjėsi tė tjera bazuar nė nevojat e Bankės.

Kualifikime tė nevojshme

 • Arsimi,

Diplomė Univeristare, preferohen degėt e Ekonomi/ Financė & Bankė / Administrim Biznesi


 • Eksperienca,

Eksperiencė nė sektorin bankar pėr minimumi 5 vjet. Preferohet eksperienca ne fushen bankingut retail dhe/ose produktet e depozitave.


 • Puna ne grup,

Tė ketė aftėsi tė mira organizimi dhe pune nė grup. Te kete deshiren per te punuar me departamente te tjera/pale te treta.


 • Pavarėsia nė punė,

Tė ketė vetėkontroll dhe pėrgjegjshmėri.
Tė jetė i/e aftė tė punojė dhe gjykojė nė mėnyrė tė pavarur me minimumin e supervizimit nga eprori;


 • Gjuhe tė huaja,

Njohuri shumė tė mira tė gjuhės angleze si nė shkrim, lexim edhe nė komunikim.


 • Aftesi te tjera

Fleksibėl dhe me dėshirė pėr zhvillim;
Aftesi te mira analitike dhe interpretuese te rezultateve dhe statistikave te ndryshme;
I/E vendosur, i gatshem per te pranuar sfida te reja dhe per t’i implementuar ato me perkushtim dhe entuziazem te dukshem;
Aftesi shumė tė mira nė Programet bazė tė paketės Office, kryesisht nė pėrpunime databaze Excel dhe pėrgatitje prezantime ne Power Point;


Tė gjithė tė interesuarit duhet tė dėrgojnė CV tė pėrditėsuar dhe njė letėr motivimit nė adresėn e email-it humanresources@otpbank.al . Ju lutem vini re qė vetėm kandidatėt e shortlistuar do tė kontaktohen.
Afati i fundit i aplikimeve ėshtė 10 Qershor 2020.