NJOFTIME PUNE

1. Pėrgjegjės nė Sektorin e Administrimit tė Mbetjeve dhe Mjedisit, pranė Drejtorisė sė Pastrimit tė Qytetit

Nė zbatim tė ligjit nr. 8549, date 11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”, neni 13/3, VKM nr. 231, datė 11.5.2000 “Pėr praninimin nė shėrbimin civil dhe periudhėn e provės”, pika 7, ndryshuar me VKM nr. 196, datė 6.4.2001, pika 1 dhe Urdhėrin nr. prot. 497 datė 14.11.2006, Bashkia e Tiranės shpall konkursin pėr njė vend tė lirė pune nė pozicionin Pėrgjegjės nė Sektorin e Administrimit tė Mbetjeve dhe Mjedisit, pranė Drejtorisė sė Pastrimit tė Qytetit.

Kandidati duhet tė plotėsojė kėrkesat e pėrgjithshme nė pėrputhje me nenin 12 tė ligjit nr.8549 dt.11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”.


Kėrkesa tė veēanta pėr kandidatin
• Tė ketė kryer arsimin e lartė nė Fakultetin e Inxhinierisė sė Ndėrtimit, Shkencave tė Natyrės apo nė Universitetin Bujqėsor.
• Tė ketė pėrvojė pune jo mė pak se 5 vjet, preferohet nė fushėn e mjedisit apo administrimin e mbetjeve.
• Tė njohė programet bazė nė kompjuter Word, Excel dhe AutoCad
• Tė njohė njė gjuhė tė vendeve tė BE.
• Tė ketė aftėsi tė mira organizuese, komunikuese dhe kėrkuese pėr realizimin e detyrave.

Pėrshkrimi i punės:
Koordinon punėn me ndėrmarrjet nė varėsi tė Bashkisė qė kanė lidhje me shėrbimin e pastrimit, administrimin e mbetjeve dhe hapėsirave tė gjelbėrta. Administron punėn Brenda sektorit pėr realizimin e objektivave tė Strategjisė Lokale tė Mjedisit, zbatimin e projekteve pėr parandalimin e ndotjes urbane nė bashkėpunim me organizatat mjedisore apo donatorė tė huaj. Mban lidhje tė vazhdueshme me institucione shtetėrore ose private veprimtaria e tė cilave ka tė bėjė me problemet e mjedisit.

Paraqitja e dokumentave
Kandidati duhet tė paraqesė brenda datės 14.12.2006 nė Drejtorinė e Burimeve Njerėzore kėto dokumenta:
Kėrkesėn pėr aplikim.§
Curriculum Vitae§
Ēertifikatė personale me foto dhe pėrbėrje familjare.§
Fotokopje tė diplomės dhe listės sė notave tė noterizuara.§
Ēertifikata kualifikimi (nė rast se ka).§
Vlerėsim pune nga punėdhėnėsi i fundit.§
Fotokopje tė librezės sė punės dhe librezės sė kontributeve.§
Dėshmi e gjendjes gjyqėsore dhe mjeksore.§

Studentėt qė kanė mbaruar jashtė shtetit duhet tė kenė bėrė njohjen e diplomave apo ēertifikatave.
Dokumentet duhen tė paraqiten vetėm nė gjuhėn shqipe.

Konkurimi do tė bazohet mbi njohuritė pėr Kushtetutėn, Kodin e Procedurave Administrative, ligjin nr. 8652 datė 31.7.2000 “Pėr organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore ", ligjin nr.8549, datė 11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”, ligjin nr. 9131 datė 8.9.2003 “Pėr rregullat e etikės nė administratėn publike”, ligjin nr.8094 datė 21.3.1996 “Pėr largimin publik tė mbeturinave”, ligjin nr. 8934 datė 5.9.2002 “Pėr mbrojtjen e mjedisit” ligjin nr.9010 datė 13.2.2003 “Pėr administrimin mjedisor tė mbetjeve tė ngurta”.
.................................................. ..
2. Specialist nė Sektorin e Infrastrukturės sė Lehtė, pranė Drejtorisė sė Infrastrukturės

Nė zbatim tė ligjit nr. 8549, date 11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”, neni 13/3, VKM nr. 231, datė 11.5.2000 “Pėr praninimin nė shėrbimin civil dhe periudhėn e provės”, pika 7, ndryshuar me VKM nr. 196, datė 6.4.2001, pika 1 dhe Urdhėrin nr. prot. 498 datė 14.11.2006, Bashkia e Tiranės shpall konkursin pėr njė vend tė lirė pune nė pozicionin Specialist nė Sektorin e Infrastrukturės sė Lehtė, pranė Drejtorisė sė Infrastrukturės..

Kandidati duhet tė plotėsojė kėrkesat e pėrgjithshme nė pėrputhje me nenin 12 tė ligjit nr.8549 dt.11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”.

Kėrkesa tė veēanta pėr kandidatin
• Tė ketė kryer arsimin e lartė, preferohet Inxhinier Mjedisi.
• Tė njohė programet bazė nė kompjuter
• Tė njohė njė gjuhė tė vendeve tė BE.
• Tė ketė aftėsi tė mira komunikuese dhe pėr tė punuar nė grup..

Pėrshkrimi i punės:
Organizon dhe kontrollon zbatimin e normave dhe nismave mjedisore gjatė realizimit tė detyrave tė projektimit pėr objektet e infrastruktures si dhe gjatė implementimit tė tyre.

Paraqitja e dokumentave
Kandidati duhet tė paraqesė brenda datės 14.12.2006 nė Drejtorinė e Burimeve Njerėzore kėto dokumenta:
Kėrkesėn pėr aplikim.§
Curriculum Vitae§
Ēertifikatė personale me foto dhe pėrbėrje familjare.§
Fotokopje tė diplomės dhe listės sė notave tė noterizuara.§
Ēertifikata kualifikimi (nė rast se ka).§
Vlerėsim pune nga punėdhėnėsi i fundit.§
Fotokopje tė librezės sė punės dhe librezės sė kontributeve.§
Dėshmi e gjendjes gjyqėsore dhe mjeksore.§

Studentėt qė kanė mbaruar jashtė shtetit duhet tė kenė bėrė njohjen e diplomave apo ēertifikatave.
Dokumentet duhen tė paraqiten vetėm nė gjuhėn shqipe.

Konkurimi do tė bazohet mbi njohuritė pėr Kushtetutėn, Kodin e Procedurave Administrative, ligjin nr. 8652 datė 31.7.2000 “Pėr organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore ", ligjin nr.8549, datė 11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”, ligjin nr. 9131 datė 8.9.2003 “Pėr rregullat e etikės nė administratėn publike” dhe literaturėn teknike.

P.S njoftimet e tjera qe jane ende te vlefshme per vende vakante ne Bashkine e Tiranes i gjeni ketu:
http://njoftime.com/showthread.php?t=4401