Coca-Cola Bottling Shqipėria sh.p.k (CCBS) ėshtė kompani leader nė tregun Shqiptar tė pijeve freskuese jo alkoolike me marka mė tė njohura ndėrkombėtare.

Tek CCBS, ne jemi tė bindur pėr rritjen e biznesit tonė, pėr kontributin nė komunitetet lokale dhe nė zhvillimin e burimeve njerėzore me anė tė aftėsive tė forta organizative dhe me njerėzit e duhur nė vėndin e duhur.

CCBS po kėrkon kandidatė tė pėrshtatshėm nė pozicionin e mėposhtėm:

Elektricist

Qellimi i punes:

Elektricisti ėshtė pėrgjegjės pėr funksionimin e pajisjeve dhe programeve tė mirėmbajtjes sė linjave, nė pėrputhje me specifikimet e pajisjeve dhe pėrputhshmėrinė me standardet e cilėsisė sė CCBS. Pozicioni gjithashtu ėshtė pėrgjegjės pėr realizimin e detyrave tė mirėmbajtjes te pėrcaktuara nė standardet e sigurisė dhe produktivitetit

Pergjegjesite kryesore:

 • Kontroll dhe aktivizim i impianteve ndihmese ne fillim te ēdo turni.
 • Ekzaminim i difekteve gjate procesit prodhues dhe nderhyrje per riparimin e menjėhershem.
 • Plotesim i formularit te nderhyrjes pas mbylljes se difektit.
 • Ekzekutim i programit te mirėmbajtjes parandaluese nė pajisje.
 • Kryerje te kontrollit te pajisjeve sipas frekuencave te percaktuara ne procedurat e aprovuaraAftesite dhe kualifikimet:

 • Diploma e Shkolles Mesme Profesionale, dega Elektrike; ka avantazh Diploma e Shkolles se Larte ne Inxhinieri Elektrike/Elektronike.
 • Minimum 6-12 muaj eksperience nė mirembajtjen e linjave te prodhimit, preferohet ne industri pijesh.
 • Njohuri per perdorimin e kodeve elektrike kombėtare.
 • Aftėsi pėr tė diagnostifikuar me saktesi e shpejtesi difektet dhe riparimin e tyre ne kohe
 • Njohuri te mira te procesit dhe te linjave
 • Njohja dhe perdorimi i manualeve te makinerive
 • Njohja e rregullave te sigurimit teknik dhe GMP (good production method).
 • Njohjuri mbi funksionimin e PLC, aplikacioneve software teknike.
 • Njohja dhe pėrdorimi i Microsoft Office.


Te interesuarit duhet te dergojne nje kerkese per punesim ku te specifikohet kerkesa per pozicionin e punes dhe nje kopje te CV ne adresen e-mail: hr@cocacola.al brenda dates 02 Shkurt 2020.

Vetem kandidatet qe plotesojne kriteret do te kontaktohen.
Coca-Cola Bottling Shqiperia sh.p.k promovon Shanset e Barabarta