Kompania ATDG (Art and Tourism Development Group), njė nga kompanitė lider nė fushėn e Turizmit dhe hotelerisė, me njė shtrirje tė gjerė nė bregdetin shqiptar.

Ju fton tė aplikoni nė pozicionin e:


Drejtor Finance


Pėrshkrim i pėrgjithshėm

Drejtori i Financės ėshtė pėrgjegjės pėr drejtimin e tė gjitha aspekteve financiare dhe operacionale nė kompani. Drejton, koordinon, administron dhe planifikon kontabilitetin dhe buxhetin e kompanise.


Detyrat dhe Pėrgjegjėsitė
: • Drejton dhe monitoron tė gjitha aktivitetet financiare, duke marrė kontrollin e pėrgjithshėm tė funksionit kontabėl tė kompanisė;
 • Harton, zbaton dhe monitoron proēedurat e punės pėr tė arritur qėllimet dhe objektivat;
 • Menaxhon likujditetet, llogaritė e pagesave dhe arkėtimeve;
 • Koordinon dhe kontrollon stafin nė varėsi, nė pėrgatitjen e pagave dhe benefiteve pėr tė githė punonjėsit e kompanisė;
 • Merr pjesė nė prokurimin dhe miratimin e blerjeve;
 • Krijon dhe mirėmban procedurat e kontrollit tė brendshėm dhe siguron qė standardet e kontabilitetit janė pėrmbushur;
 • Pėrgatit zbaton dhe kontrollon buxhetin e kompanisė;
 • Bashkėpunon me menaxherėt e tjerė qė tė ofrojė konsulence ndihmėse pėr iniciativat e planifikuara nėpėrmjet analizave financiare, raporteve si edhe rekomandimeve;
 • Mbikėqyrė investimin e fondeve, menaxhon rreziqet, ekzekuton strategji kapitale pėr tė mbėshtetur zgjerimin e firmės;
 • Mbikėqyr tė gjitha funksionet e Raportimit Financiar tė kompanisė, duke pėrfshirė ndėrveprimin me auditorėt dhe pėrgatitjen e Raportit Gjithėpėrfshirės vjetor financiar tė kompanisė;
 • Pėrcakton dhe zbaton sipas sektorėve objektivat, politikat, procedurat financiare, nė qėllime afatshkurtra dhe afatgjata;


Kualifikimet dhe Aftėsitė:


 • Tė ketė pėrfunduar arsimin e lartė nė Fakultetin e Ekonomisė pėr Financė-Kontabilitet;
 • Tė ketė mbi 5 vjet eksperience pune si Drejtor Finance;
 • Preferohen kandidatė tė cilėt kanė eksperienca tė mėparshme nė sektorin e shėrbimeve;
 • Tė njohė shumė mirė dokumentacionit financiar si dhe legjislacionit nė lidhje me fushėn e hoteleri turizmit;
 • Tė njohė shumė mirė ‘’Paketėn Office’’, “Finance 5” dhe “Alfa”;
 • Tė ketė aftėsi shumė tė mira komunikuese dhe ndėrveprimi me tė tjerėt;
 • Tė ketė aftėsi shumė tė mira analitike, vendimarrėse dhe manaxheriale;
 • Tė ketė njohuri shumė tė mira tė gjuhės Angleze;


Shėnim: PREFEROHEN APLIKANTE QE KANE EKSPERIENCE DHE/OSE NJOHIN SEKTORIN E TURIZMIT

Lutemi tė dėrgoni CV-nė dhe referenca tė eksperiencave tė mėparshme nė adresen e e-mailit: hr@atdg.al; Tė interesuarit tė specifikojnė pozicionin e tyre tė punės gjatė aplikimit!

Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887, date 10.03.2008 i ndryshuar, vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale”.
Cel. : +355686082912