Kompania FORSCHNER Albania shpk , nė kuadėr tė marrėveshjes sė bashkėpunimit me Universitetin Politeknik tė Tiranės,
ofron mundesinė e zhvillimit tė praktikės mėsimore dhe me pas kontrata 6-mujore pėr internship, pėr studentet qė janė nė pėrfundim tė ciklit tė studimeve Master ne fakultetet:


  • Fakulteti i Teknologjisė sė Informacionit
  • Fakulteti i Inxhinierisė Mekatronike
  • Fakulteti i Inxhinierisė Elektronike

Praktika e punės do tė fokusohet nė implementimin e nje sistemi te ri dhe inovativ prodhimi i cili do tė implementohet nė prodhim. Studentėve mė tė mirė do tu ofrohet njė kontratė pune dhe ne fund te praktikės do tė shpallet studenti fitues i Cmimit Forschner Albania si cdo vit.

Kushtet qė duhet tė plotesojnė kandidatėt:

  • Tė jenė nė pėrfundim tė studimeve Master nė degėt: Inxhinieri Mekatronike, Inxhinieri Elektronike, Inxhinieri Informatike, Inxhinieri Elektrike;
  • Tė jenė njohės shumė tė mirė tė gjuhės angleze;
  • Avantazh do tė pėrbėjė dhe njohja e gjuhės gjermane;
  • Studentėt do te kenė mundėsi tė punojnė nė njė mjedis bashkohor pune dhe mundėsinė e njohjes sė kulturės perėndimore tė punės;
  • Mundėsi pėr trajnime jashtė vendit sipas kėrkesave tė punės nė kompanitė ku operon Forschner;
  • Mundėsi pėr zhvillimin e karrierės nė sektorin e Kėrkim-Zhvillimit nė kompaninė Forschner;Kandidatėt e interesuar mund tė dėrgojnė CV-tė nė adresėn basha@forschner.com dhe
ndreca@forschner.com.