Kliko

 1. Standart Trajnim praktike ne Zyre Kontabiliteti dhe Auditimi - FINANCA 5 se bashku me ALPHA WEB DHE PRAKTIKE PUNE (prane 21 Dhjetorit)  Praktikė Kontabiliteti + Ҫertifikatė Alpha Web nga IMB (Instituti Modelimeve nė Biznes).
  MESOJME DY PROGRAME NE NJE KURS (FINANCA 5 DHE ALPHA WEB)
  Kurs i Liēensuar pranė QKL dhe nga Ministria e Financave dhe Ekonomisė, me Lic Nr: LN-6359.
  Kursi ka si qėllim angazhimin e kursantėve nė plotėsim tė dokumentave financiare me subjekte reale.

  2 ҪERTIFIKATA NE PERFUNDIM TE KURSIT ALPHA WEB DHE PRAKTIKE PUNE.

  Studio Eksperti Kontabel AKH me eksperience 20vjecare nė fushėn e Kontabilitetit (Rruga"ArtanLenja",Prane 21 dhjetorit,Tiranė) ofron Intership nė Kontabilitetin Praktik.
  Mbajtje kontabiliteti nė subjekte reale, pėr cdo student apo tė sapo diplomuar nė ekonomi, tė cilėt duan tė pėrgatiten pėr tregune e punės, pėr cdo individ qė i nevojiten njohuritė kryesore tė praktikės sė kontabilitetit dhe procedurave tatimore sipas legjislacionit Shqiptar dhe paktes se re fiskale,pėr cdo ekonomist qė ėshtė nė marrėdhėnie pune dhe do tė perfeksionojė aftesitė e veta nė mbajtjen e njė subjekti apo pėrgatitjen e Pasqyrave Financiare.


  Pėrse ZYRE KONTABILITETI AKH :

  Tė vetmit qė japim dy certifikata nė njė kurs Alpha Web nga Instituti Modelimeve nė Biznes (IMB) dhe ajo e zyrės sonė pėr Kontabilitetin Praktik e cila njihet branda dhe jashtė Shqiperisė.


  Ofrojmė konsulence nga Ekpserti Kontabel deri nė 2vjet pas mbarimit tė kursit.


  Grupe tė vegjėl studentėsh 7-8 persona nė grup. Jo me klasa tė mėdha, pėr tė qenė me afėr studentit pėr cdo nevojė, pyetje qė studenti ka apo pėr tė diskutuar rreth njohurive praktike qė merret nė cdo seancė.
  Nuk zhvillojmė kurse me grupe me tė mėdhėnj sesa njoftimet e dhėna nga ana jonė, dhe tej kapaciteve e mundėsive reale.


  Deklarimet Elektronike janė tė domosdoshme pėr ēdo ekonomist apo financier, pėr kėtė arsye Zyra jonė i kushton njė rėndėsi tė veēantė zhvillimit dhe praktikimit tė deklarimeve nga ana e kursantėve.
  Shpjegimi gjatė orėve mėsimore zhvillohet me projektor dhe ēdo etape e deklarimeve ndiqet dhe kuptohet qartė nga ēdo kursant.
  Pranė zyrės sonė mėsoni deklarimet e librave tė shitjes, librave tė blerjes, Tvsh, Listepagesave etj.

  **Kjo ėshtė njė nga arsyet se pėrse kurset tona nisin nė fillim tė ēdo muaji, pėr ti dhėnė mundėsi ēdo kursanti tė shohė deklarimet dhe secili kursant tė bejė njė deklarim pėr firmėn perkatese qė ju jepet.

  Jemi tė licensuar nga Ministria e Financave dhe Ekonomisė me Nr.Lic -6359 dhe njė kohėsisht tė rregjistruar nė QKB si subjekti TVSH .

  Gjatė gjithė periudhės sė kursit cdo pjesėmarrės do tė ketė mundesi ta pėrdorė programin Alpha Web Online pa kufizim orari.

  Mjafton tė ketė internet nė kompjuter, Pc, Cel, Ipad etj dhe mund ta pėrdorė nė cdo kohe. Paswordi jepet qė diten e pare tė fillimit tė kursit praktik.

  Cmimi me i lire me 10 seanca me dy ore secila, me nje pagese prej 12000 leke me tvsh nė total .


  Mundesi pagese me kėste.


  Lektor Ekspert Kontabel i Rregjistruar Nr.Lic 299 pranė (Instituti i Eksperteve Kontabel tė Autorizuar IEKA ), si i vetmi Institucion qė grupon profesionistet kontabel nė Shqipėri.
  Me eksperiencė 20 vjecare nė fushėn e kontabilitetit dhe konsulencave financiare pėr shoqeritė tregtare vendase dhe tė huaja.
  Kjo vėrtetohet lehtėsisht nė rregjistrin publik pranė IEKA nė http://regjistriekr.ieka.al/index/auditors


  Modulet qė pėrdorim gjatė zhvillimit tė kursit kanė nė fokus pjesėn praktike si mbahet njė biznes, sesi tė bėhemi tė aftė si financier, si dhe tė mbani dhe menaxhoni vet biznesin tuaj. Nė fokusohemi tek pjesa praktike, e cila zhvillohet me dokumentat reale tė subjekteve qė na kanė zgjedhur tė punojnė me ne.


  Dosje personale e ndarė me dokumentat pėrkatės sipas 10 seancave qė zhvillohen pranė zyrės sonė dhe kompjuter personal ku secili punon me dokumenta real edhe bizneset qe bashkepunojne me zyren tone.


  Programi ėshtė hartuar nga Eksperti Kontabel i Rregjistruar i cili ka mare dhe miratimin e Ministrisė sė Financave dhe Ekonomisė me Lic Nr 6359.
  Eshtė hartuar nė mėnyrė tė tillė ku secili prej pjesėmarrsve tė fokusohet te pjesa praktike si mbahet njė biznes dhe njė kohėsisht tė mėsojė dhe njė program financiar sic ėshtė ALPHA WEB ONLINE.

  Praktika pranė zyrės sonė ėshtė hartuar dhe pėrshtatur nė mėnyrė tė tillė qė cdo pjesmarrės ta ketė mė tė lehtė pėrdorimin e programit Alpha Web Online.
  Qėllimi jonė ėshtė jua mesojmė cdo gjė nga njohuritė bazė deri te nxjerrja vet e Bilancit tė firmes tuaj ose biznesit ku punoni.


  Fleksibilitet nė orare paradite, pasdite, fundjave.

  Kushte optimale nė ambjentin e zhivillimit tė kursit pėr max 8 veta,me materialet pėrkatės e tė cilat i jepen sapo bėhet rregjistrimi nė kurs, nė njė ambjent komod e me hapėsira tė bollshme pėr secilin, me siperfaqe minimale (3-5 m2) pėr cdo kursant , sipas vendimit :
  Nr.538, datė 26.5.2009, "Pėr licencat, autorizimet dhe lejet qė trajtohen nga Qendra Kombėtare e Licencimit (QKL) dhe disa rregulla tė tjera nėn ligjore tė pėrbashkėta" tė Kėshillit tė Ministrave, dhe dokumentet provuese qė lidhen me drejtuesin teknik, sipas pėrcaktimit tė germės "a", pika 4, kreu III.

  Nė fund tė trajnimit zyra jonė ofron mundėsi kontakti me biznese vėndase dhe tė huaja, partneret tanė ose klient pranė zyrės tonė, pėr tė patur mė shumė mundėsi pėr tu punėsuar si Financier nė bazė tė nevojave qė ata kanė.

  Transparentė nė cdo gjė qė bėjmė dhe ate cka ofrojmė.
  Nė cdo postim tonin nė rrjetet sociale apo internet shprehet qartė mėnyra se si ne punojmė, ajo cfarė realisht ne ofrojmė dhe si e bejmė tė mundur kėtė.

  Mundėsi pėr kėdo pėr tė zhvilluar njė orė mesimi falas duke pare nga afėr punėn tone dhe pastaj tė vendosė tė bėjė rregjistrimin ose jo pranė Zyrės sonė.

  Ne dimė ta bėjmė punėn tonė, kemi eksperiencėn e duhur pėr ta bėrė kėtėpunė, punojmė brėnda cdo rregulli dhe ligjshmerie tė kėrkuar ng acdo Institucion nga i cili kemi varėsi. Kėtė e tregon puna jonė shumėvjecare deri tani. Motoja jonė ėshtė e thjeshtė dhe i dedikohet dėshires suaj : "ENDRRA JUAJ VIZIONI YNE ".


  -Zyre KontabilitetiAKH ju certifikon nė katėr Module:
  *Kontabiliteti praktik nė njėsinė e nje biznesi real (Pajisje nė fund tė kursit me certificate tė njohur nga Ministria e Financave dhe Ekonomisė me Nr.Lic 6359 )

  *Programi Alpha Web (Certifikatė nga Instituti Modelimeve nė Bisnes IMB dhe mundėsi aksesi online ose nga telefoni nė cdo moment tek ky program gjatė gjithė periudhės sė kursit )

  *Deklarimet Online, Legjislacioni tatimor. (Paketa e re fiskale 2019)

  *Teknikat pėr hartimin dhe mbylljen e bilancit sipas SKK dhe SNK

  *Marrėdhėniet me Zyren e Punės, Zyren e Tatim-Taksave, Bashkinė, Institutin e Sigurimeve Shoqėrore etj.


  -Nė fund tė kursit pajiseni me DY CERTIFIKATA njė pėr pėrvetsimin e Programit Financiar (Alpha Web) dhe njė nga zyra jonė e licensuar e cila njihet dhe si praktikė pune kudo dhe e licensuar nga Ministria e Financave dhe Ekonomisė .
  -Konsulencė falas nga Eksperti Kontabėl nė fushėn e kontabilitetit dhe finances pėr 2 vite pas mbarimit tė trajnimit !!!
  klikoni foton pėr ta zmadhuar klikoni foton pėr ta zmadhuar Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 50670038_139035837110917_4360874565589532672_n.jpg
S: 357
Madhesia: 38.4 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 51222109_142073080140526_5919430511255617536_n.jpg
S: 348
Madhesia: 55.0 KB   Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: 50548289_137740600573774_2080195426165719040_n.jpg
S: 277
Madhesia: 50.9 KB  


  Rruga Artan Lenja, Prane 21 Dhjetorit - Tirane
  (Kompleksi Kontakt, Pallati Perseus)

  068 83 83 995 | zyreauditi@gmail.com