devinf.com
Kliko
970 Immo + C21

 1. Standart 130-Tirane,Shitet Njėsi,Bar-Kafe-Piceri-Lulishte,kati 1,Sip.total 325m², Cmimi 320'000euro,diskut Rr.Asdreni,50m nga ish-Min.Shėndetėsis/Unaz/Dr.PPolicisė Shtetit,60m nga Sh A.Demi,dhe 80m Ura-Brrylit

  SHITET:Njėsi Tregtare/Lokal Bar-Kafe-Piceri, me Lulishte, me sipėrfaqe tė ndėrtuar/ brendshme 90m2+42m2=132m2, dhe Lulishtja 200m2,e mbuluar me tendė dhe ēadra tė levizshme, e ndodhur ndėrmjet Bar-Kafesė(90m2) dhe Picerisė(42m2),nė katin e parė/pėrdhesė tė njė Pallati tė Ri(9-kate mbi tokė dhe njė nėn-tokė), nė Rr."Asdreni",50m larg ish-ndėrtesės Ministrisė Shėndetėsisė/ Unazės/autobebi dhe 60m nga Shkolla "Ali Demi"/ose 80m nga Ura e Brrylit...etj.
  Zona:Ali Demi/Brryli/ish-Ministrisė Shėndetėsisė.
  Kjo ėshtė njė ndėr zonat mė tė preferuara dhe bėn pjesė nė zonat mė kryesore dhe qendrore tė Tiranės, shumė afėr qendrės Tiranės, e cila ndodhet buzė unazės qendrore tė Tiranės, nė anė tė Blv."Bajram Curri" dhe rrugės "Ali Demi", njė zonė e vjetėr dhe akualisht vlersohet, si njė ndėr zonat mė tė preferuara pėr banim nga ana ambjentale, ekologjike, hapsirave, e cila ėshtė nė pjesėn e ngritur tė Tiranės, me pak pjerrėsi, si dhe e pozicionuar nga ana e malit tė Dajtit. Pas viteve 1990, katet e para tė ndėrtesave buzė bulevardit(unazės) u kthyen nė sipėrfaqe tregtare, si dhe ndėrtimi i pallateve tė reja, duke i dhėnė shumė gjallėri unazės, rrugės "A. Demi" dhe zonės. Nė zonė gjenden disa institucione tė qeverisė qendrore si: Drejtoria e Policisė sė Shtetit, Ministria e Punėve tė Jashtėme, Materniteti"Koēo Glozheni", QKB/QKL... etj, tė cilat i kanė dhėnė njė vlerė edhe mė tė madhe kėsaj zone. Kjo bėn pjesė nė zonat mė kryesore tė Tiranės, e mirė pozicionuar, e integruar dhe lehtėsisht e aksesueshme si nė kėmbė, me shėrbimin urban, si dhe autoveturė nga tė gjitha drejtimet e hyrje/daljeve tė Tiranės.
  Pallati, pozicioni tij: Pallat i Ri cilėsor, ndėrtim i viteve 2002-2003, me 8-kate banim dhe njė kat (ai pėrdhes) sipėrfaqe tregtare, si dhe njė kat nėn-tokė. Nė njė mikro-zonė, tė njohur ndėrmjet dy rrugėve (blv. "B.Curri" dhe Rr."Hodo Beg" e "A. Demi"), shumė pranė (50m) ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė/Unazės-Lanės ose Drejtorisė sė Pėrgjithėshme tė Policisė sė Shtetit, si dhe 60m larg nga Shkolla 9-vjeēare"A.Demi", nė Rr."Asdreni", 80m larg me Urėn e Brrylit dhe kryqėzimin e fushės "A.Demi". Pallati ėshtė i pozicionuar nė krahun e majtė tė Rr."Asdreni", nė mes tė disa pallateve ekzistuese dhe pranė Ēerdhes dhe Kopshit nr.24, nė njė mikro-zonė me rrugica tė brendshme dhe hyrje/dalje nė disa drejtime si nga rruga "H. Beg", "A. Demi" dhe nė Blv. "B. Curri". Njė mikro-zonė, e qetė, e rrafshėt, me disa Institucione per rrethe dhe me disa aktivitete tregtare si; disa dyqane pėr shitjen e luleve natyrale, njė pastiēeri e njohur (Nefeli), posta e shpejtė (TNT)... etj.
  Njėsia/Bar-Kafe-Piceri-Lulishte(Prona nė Shitje): Prona nė shitje ėshtė e pėrbėrė nga disa pjesė kryesore:
  -Nga pjesa e bar-kafesė. bashkė me sallėn e klientelės, e cila ka njė sipėrfaqe prej 90m2, nė katin pėrdhes dhe gjendet nėn-pallat, e ngritur nga niveli i tokes rrethė 1m lartėsi, qė komunikon me pjesėn e Lulishtes me disa shkallė, nga ku ėshtė edhe hyrja kryesore pėr nė kėtė hapėsirė. Nė tė gjendet: salla e klientelės me kapacitet mbajtės deri nė 50 vende ulur, pjesa e banakut, pjesa e depos dhe tualetit.
  -Nga pjesa e Picerisė. me njė sipėrfaqe prej 42m2, e cila bashkė me Lulishten janė jashtė themeleve tė pallatit, ngjitur me pallatin, Piceria pozicionohet nė anėn tjetėr tė Lulishtes, por nė tė njėjtin rrafsh me tė, kjo hapėsirė ėshtė e pėrbėrė nga pjesa e furrės me banakėt, pjesa e kuzhinės, dhe salla e klientelės. Nė hapėsirėn e picerisė hyn si nga pjesa e Lulishtes, ashtu edhe nga njė derė e jashtme komunikimi, nga ana e Rr."Asdreni".
  -Nga pjesa e Lulishtes. Kjo pjesė lidh tė dyja njėsitė (bar-kafenė dhe picerinė) dhe shėrben, si sallė e madhe e hapur pėr klientelėn dhe arrin nė sipėrfaqen prej 200m2, kjo pėrbėhet nga 2-pjesė kryesorė; -pjesa e mbyllur qė ėshtė ngjitur me picerinė dhe –pjesa e hapur qė ėshtė nga krahu i bar-kafesė, ku ka njė hapėsirė me tendė druri, ndėrsa pjesa tjetėr ėshtė me ēadra tė levizshme portative. Kapaciteti mbajtes i tė dy pjesevė tė Lulishtes/Sallės klientelės shkon nė 80 vende ulur. E gjithė Lulishtja, ashtu si dhe e gjithė prona ėshtė e mirė-pėrcaktuar, e rrethuar dhe e gjelbėruar, nė 2-anėsoret e jashtme ėshtė me trotuar. Prona ka dy hyrje kryesore nė ballore, njėra tek Lulishtja e pronės nė krahun e djathtė dhe tjetra nė krahun e majtė, tek piceria.
  Pozicioni/Pamja e Njėsisė/Bar-Kafe-Piceri-Lulishte: Prona si njė e tėrė pėrafrohet formės L(kėndore), ku pjesėn pak mė tė gjatė tė L-sė e pėrbėn Piceria dhe Lulishtja, tė cilat janė nė tė njėjtin rrafsh dhe tė pocicionuar buzė trotuarit (2-anė) dhe ngjitur me pallatin e ri, tė mirė ekspozuar nga djelli nė pjesėn mė tė madhe tė ditės dhe pėrballė Lulishtes (nė jug-perėndim) nė njė distance prej mbi 6m, gjendet njė pallat ekzistues 5-katėsh, ndėrsa nga veri-perėndimi ėshtė njė parkim sipėrfaqėsor i hapur dhe njė ēerdhe fėmijėsh. Ndėrsa pjesa e shkurtėr e L-sė pėrfaqėsohet nga pjesa bar-kafe+salla klientelės (90m2), qė ėshtė mė e ngritur, me tė komunikohet me anė tė shkallėve tė hapura(5-shkallė) dhe kjo pjesė ėshtė brenda rrezes pallatit, e pozicionuar nė veri/veri-perėndim dhe jug-perėndim tė pallatit. Prona nė tėrėsinė e saj ėshtė me pamje nga lindja-jug-lindja, perėndimi dhe veri-perėndim, nė dy anė tė saj ėshtė e kufizuar nga trotuare dhe rrugė tė brendshme, me shumė dritė e diell dhe lehtėsisht e ajrosshėm. Pozicioni i pronės, ka akses/hyrje tė favorizuar dhe lehtėsish i gjetshėm, nisur nga afėrsia qė ka me rrugėt kryesore blv."B. Curri", "Asdreni" dhe "A. Demi".
  Cilėsitė e Lokalit "Bar-Kafe-Lulishte-Piceri": -pėrmasat relativisht tė mėdha, si ne ambjent te mbyllur dhe te hapur, Lulishte-Verandė qė mundėsojne njė kapacitet mbajtės relativisht tė bollshėm, -mundesi pėr tu shfrytėzuar me kapacitet tė lartė nė ēdo stinė dhe kushte atmosferike si nė ambjentet e mbyllura ashtu dhe nė Lulishte, -fasadat dhe Lulishtja e madhe mundėsojnė shumė dritė, diell dhe ajrosje natyrale, -pozicioni nė pallat dhe nė zonė ėshtė lehtėsisht i gjetshėm, -i gjithe ambjenti/Lokali ėshtė i ri dhe ndėrtim mjaft cilėsor, -Njėsia tregtare mundėson pėrshtatjen edhe pėr lloje tė tjera aktiviteti, -pasja e njė parkimi sipėrfaqėsor pranė me kapacitet 100 –automjete... etj.
  Shfrytėzimi i mėparshėm e aktual: Ka disa vite qė funksionon si Lokal, Bar-Kafe-Piceri dhe aktualisht ėshtė nė rikonstruksion,shumė shpjet do rivihet nė funksion/shėrbim.
  Destinacionet e mundshme: Njėsia/Prona, mundėson shfrytėzimin si, Bar-Kafe-Lulishte-Piceri, ashtu siē e ka patur vite mė parė, si dhe mund tė shtohet edhe aktiviteti i Restorantit, -mund tė pėrshtatet dhe pėrdoret edhe pėr aktivitete mikse duke shtuar edhe lodra pėr fėmijė etj, -gjithashtu kjo pronė mund tė transformohet edhe si supermarket lagje pėr tregtimin e artikujve ushimore e jo-ushqimore,...etj.
  Dokumentacioni; Prona/Njėsia, nė tėrėsin e saj ėshtė me 3-Ēertifikata Pronėsie (si Njesi dhe Truall) dhe ēdo pjesė ėshtė me dokumentacion mė vehte, ndėrkohe e gjithė prona shitet e pandashme (nė bllok tė 3-ja njėkohėsisht) pasi kėto kanė lidhje funksionale tė natyrshme me njėra-tjetrėn.
  Ēmimi i Shitjes: Prona nė bllok, si njė e tėrė shitet me 320'000 euro/€, diskutushėm.
  Adresa: Rr "Asdreni",50m nga ish-"Min.Shėndetėsisė"/Unaza/autobebi/Drejtoria Policisė Shtetit, nga Shkolla 9-Vjeēare "A.Demi" dhe 80m larg nga Ura-Brrylit, Tiranė. adgss
  Cel:0696281433 adgss
  *******************************
  A&D General Services Studio(A&D.G.S.S-Imobiliare)
  Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndėrtesa 258, Kati 1, nr.7
  St.Unazės pranė ish-Ministrisė sė Shėndetėsisė, Tiranė
  Tel: +355(0) 42 340 855
  Cel: +355 (0) 69 62 81 433
  Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
  Klikoni foton pėr njė pamje mė tė madhe

Emri: m zone.jpg
S: 624
Madhesia: 48.3 KB