Austria,Salzburg ofroj vend Software Engineering ne SPAR Austria-Group

Techson slr
, kompani qė operon nė sektorin e Teknologjisė sė Informacionit dhe Komunikimit kėrkon njė IT Specialist (me eksperience)
We are a digital agency with a passion for design and IT.

Kerkesat


• Njohuri thelbėsore IT nė shumėllojshmėri pajisjesh dhe Sistemesh Operative.
• Administrim sistemi nė ambjente Linux dhe zgjidhjen e taskeve te ndryshme si shell scripting, realizimi i cron jobs, analizimi i logeve, menaxhimi i pėrdoruesve dhe grupeve nė Linux, konfigurimi i Firewallit, Menaxhimi i Serviseve tė emailit etj.
• Njohja e teknologjive web-based, duke pėrfshirė proxy servers, konfigurimi i certifikave SSL pėr sisteme operative nė mjedise tė ndryshme (IIS, Apache, Exchange Server etj).
• Instalimi dhe mbajtja e nivelit tė sigurisė nė infrastrukturėn e zhvillimit duke pėrfshire Red Hat Linux, CentOS, Windows Server 2012 etj.
• Konfigurimi I RAM, CPU, particioneve sipas nevojės si nė sisteme tė bazuar nė Linux ashtu edhe nė Windows.
• Aftėsi pėr tė konfiguruar, menaxhuar dhe pėr tė zgjidhur problemet nė lidhje me pajisjet e ndryshme hardware-ike.
• Njohuri shumė tė mirė tė gjuhės angleze.Ofrojme:
-Kontratė tė rregullt dhe kushte shumė tė mira pune.
-Pagesė ne bazt te livelit te
kandidatit fillon nga 1260 euro
Kandidatet duhet te jene me eksperience.