Kliko
PunaJuaj 728x120

 1. Standart Kėrkohen kompani/biznese apo njėsi biznesi pėr: "Trajnim nėpėrmjet Punėsimit"

  World Vision Albania (WVA) dhe Fondacioni “Fryma e Dashurisė”- Diakonia Agapes (FSoLDA), u angazhuan pėr tė vazhduar punėn e nisur nė projektin e mėparshėm “Tė kthyerit riintegrohen dhe riinvestojnė brenda vendit” (RE-IN-VEST 1), pjesė e BMZ-Program” Kthimi te mundėsitė e reja”. Pėrpjekjet e tyre pėr 12 muajt e ardhshėm do tė pėrqendrohen nė kontributin nė “Rritjen e tė ardhurave nėpėrmjet fuqizimit social-ekonomik tė tė kthyerve” nė 10 bashkitė e Shqipėrisė (Belsh, Cerrik, Pėrrenjas, Kamėz, Korēė, Maliq, Kurbin, Mirditė, Vlorė dhe Tiranė, Njėsitė administrative nr.5, nr. 6 dhe 11 tė (Bregu i Lumit).

  Nė kuadėr tė kėtij projekti WVA po kėrkon tė kontraktojė kompani / biznese apo njėsi biznesi qė do tė ofrojnė trajnim profesional duke punuar, kundrejt pagesės pėr pėrfituesit e projektit. Aktualisht projekti zbatohet nė Belsh, Cėrrik, Pėrrenjas,Tiranė, Kamėz, Kurbin, Mirditė, Korcė e Vlorė dhe do tė mbėshtesė 15-20 persona pėr njė afat 4-6 muaj.

  Kompanitė e intersuara pėr tė marrė pjesė nė kėtė thirje janė tė ftuar tė aplikojnė referuar termave tė referencės si ne link mė poshtė.

  https://worldvision.al/kerkohen-komp...mjet-punesimit

  Afati i Aplikimit ėshtė deri nė 9 shtator 2022.
  dokumenti bashkangjitur dokumenti bashkangjitur