Udhėtim nė Vienė 4 ditė 329 €

Nisje date 8 Shtator 329 €


Dita e Parė:
Fluturimi direkt Tiranė – Nisė. Nisja nga Tirana nė orėn 19.45. Mbrritja nė Nisė nė orėn 21.55. Transferimi pėr nė Nisė. Sistemimi dhe fjetje nė hotel.


Dita e Dytė:
Mėngjesi nė hotel. Vizitė e Monumenteve kryesore tė Qytetit tė Nisės: Teatri Kombėtar i Nisės dhe sheshi aty pranė, Garibaldi, qyteti vjetėr, Katedralja e Nisės dhe Sheshi i Drejtėsisė, Bulevardi i Anglezėve, njė prej shėtitoreve mė tė bukura tė Francės nė Mesdhe, ku ndodhen hotelet lluksoze siē janė Westminster, Hotel Royal dhe Negresco, Bulevardi i Pavjonit dhe sheshi Massena. Nisja pėr nė Monako. Mbėrritja nė Monte Karlo ku vizitohen: Shkėmbi i Monakos, Muzeu Oqeanografik, Parku i Shėn Martinit si dhe Pallati i monarkut tė principatės sė vogėl, Lungomare e Albertit tė I-rė, ku zhvillohen garat e Formula 1-shit, Sheshi i Kazinos, Fjetje nė Hotel.


Dita e Tretė.
Mėngjesi nė Hotel.

– Nisja pėr nė Antibes, Udhėtimi zgjat 30 minuta. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Antibes, Qytezė Port Jahtesh..
– Nisja pėr nė Cannes, Udhėtimi zgjat 30 minuta. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Cannes, Qytezė e Modės dhe Kinemasė.
– Nisja pėr nė Frejus, Udhėtimi zgjat 1 orė. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Frejus, Qytezė e kohės sė Perandorisė Romake.
– Nisja pėr nė Saint Tropez, Udhėtimi zgjat 1 orė. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Saint Tropez, Qytezė e Famshme pėr Plazhe dhe Rezidenca Luksi.
– Nisja pėr nė Hyeres, Udhėtimi zgjat 1 orė e 15 minuta. Kalim panoramik pa ndalesė nė Hyeres, Qytezė e kohės sė Mesjetės
– Nisja pėr nė Toulon, Udhėtimi zgjat 30 minuta. Ndalesė dhe vizitė rreth 30 minuta nė Toulon, Qytet Port Ushtarak i Francės.
– Nisja pėr nė Ciotat, Udhėtimi zgjat 50 minuta. Ndalesė dhe vizitė rreth 15 minuta nė Ciotat, Qytezė Port Peshkatarėsh.
– Nisja pėr nė Cassis, Udhėtimi zgjat 30 minuta. Kalim panoramik pa ndalesė nė Cassis, Qytezė Port Peshkatarėsh.
– Nisja pėr nė Marsejė, Udhėtimi zgjat 50 minuta. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.

Dita e Katėrt:
Mėngjesi nė hotel. Vizitė nė Monumentet Kryesore tė Marsejės: Pika mė e lartė panoramike, simboli i qytetit, Shėn Mėria mbrojtėse e Marsejės, Notre Dame de la Garde, Porti i vjetėr dhe nė fund Pallati dhe shatėrvanet Longshamp. Transferimi pėr nė Aeroportin e Nisės. Fluturimi Nisė – Tiranė direkt. Nisja nga Nisa nė orėn 22:30. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 00:25.


Kujdes:
Nė Udhėtimin e Ditės sė Tretė janė parashikuar nė detaje Udhėtimet dhe Ndalesat. Por nėse do ketė vonesa nė trafik apo vonesa tė shkaktuara nga qėndrimi i gjatė nė njė ndalesa, mund tė mos bėhen tė gjithė ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesė ligjore nė orarin e punės.

Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion Tiranė – Nisė – Tiranė.
2. Transfertat dhe Shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel pėr 3 netė.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė (40x20x25cm). (Kujdes – Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
Post navigation