PLAZH NĖ ANTALYA, TUR NĖ CAPPADOCIA


DETAJET E TURIT

Dita e Parė. Takimi nė aeroportin e Rinasit. Fluturimi direkt me charter pėr nė Antalya. Nisja nė orėn 04.30. Mbrritja nė orėn 07.00. Transferimi dhe Sistemimi nė hotel nė zonėn e Antalyas. All Inclusive nė Hotel.
Dita e Dytė. Vizitė me Shoqėrues nė qytetin e Antalyas. Mundėsi pėr blerje nė dyqanet e qytetit dhe vizitė nė Shelale njė nga ujvarat e famshme tė Turqisė. All Inclusive nė Hotel.
Dita e Tretė. Tė lirė pėr Plazh. All Inclusive nė Hotel.
Dita e Katėrt. Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė Cappadocia. Gjatė rrugės pushime tė shkurtra. Fjetje dhe Darkė nė hotel.
Dita e Pestė. Mėngjesi nė Hotel. Paradite, nisja pėr tė vizituar Muzeumin e Hapur tė Goremes, me 5 Kishat Bizantine. Vazhdon vizita nė Shkėmbinjte e Uchisar. Drekė e lirė. Pasdite vizitė nė Avanos, qytezė nė anė tė Lumit tė Kuq, mė i gjati nė Turqi, Passabag, Devrent Deresi dhe Urgup. Fjetje dhe Darkė nė hotel.
Dita e Gjashtė: Mėngjesi nė Hotel. Paradite, vizitė e Qytetit Nėntokėsor tė Kaymakli. Pasdite tė lirė. Fjetje dhe Darkė nė hotel.
Dita e Shtatė: Transfertė me autobus pėr nė Aeroport. Fluturimi pėr nė Tiranė. Nisja nga Kayseri nė 09.30. Mbrritja nė Stamboll nė orėn 11.00. Transferimi nė Stamboll. Vizitė eMonumenteve Kryesore tė qytetit. Ne mbrėmje kthimi nė Aeroport. Nisja pėr nė Tiranė nė orėn 00.30. Mbrritja nė aeroportin e Rinasit nė 01.20.Nė pagesė pėrfshihen:
1. Fluturimi Tiranė - Antalya dhe Kayseri - Tiranė.
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodimi ne Hotel 5* All Inclusive nė Antalya, dhe Hotel 5* me Mėngjes dhe Darkė nė Cappadocia.
4. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.