PALERMO DHE CATANIA, SIĒILI


NISJA 14 SHATOR CMIMI 299 EURO
DETAJET E TURIT

Dita e Parė: Nisja me traget nga Durrėsi nė orėn 22.00. Lundrimi pėr nė Bari.Dita e Dytė: Mbrritja nė Bari nė orėn 08.00. Nisja pėr nė Messina. Udhėtimi zgjat rreth 6 orė. Ndalesa tė shkurtra gjate udhėtimit. Mbrritja nė Messina. Vizitė e Monumenteve tė qytetit: Katedralja Messinės, Piazza Duomo, Kulla Kėmbanės, Kisha Annunziata dei Catalani, Zona Falcata, Fontana di Nettune, Kisha e Krishtit Mbret. Vazhdimi Udhėtimit pėr nė Taormina. Vizitė nė Taormina: Corso Umberto, Piazza IX Aprile, Katedralja San Nicola, Kisha Madonna della Rocca, Isola Bella dhe Castelmolo. Vazhdon Udhėtimi pėr nė Catania. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Tretė: Mėngjes nė Hotel. Vizitė e Monumenteve kryesore nė Catania: Piazza del Duomo, Katedralja e Catanias, Via Etnea, Piazza Dell Univerista, Porta Garibaldi, Via Crociferi me 4 Kishat, Kalaja Ursino. Nisja pėr nė Syracuse. Vizitė nė Syracuse: Qyteti Vjetėr apo Ishulli Ortigia, Tempulli Apollo, Castello Maniace, Fontana Arethusa, Piazza Duomo, Fontana Diana. Vazhdon Udhėtimi pėr nė Noto. Vizitė nė Noto: Katedralja San Nicola, Kisha Santa Chiara, Palazzo Nicolaci, Fontana d’Ercole. Vazhdimi Udhėtimit pėr nė Modica. Vizitė nė Modica: Corso Umberto me Kishat Kalaja Modica, Pizzo Belvedere, Teatri Garibaldi, Pallati Mercedari. Vazhdon Udhėtimi pėr nė Ragusa. Vizitė nė Ragusa: Katedralja San Giorgio, Ragusa Ibla, Kėshtjella Donnafugata. Vazhdon Udhėtimi pėr nė Agrigento. Vizitė nė Agrigento: Rruga Atenea, Manastiri Santo Spirito, Pallati Episcopal, Katedralja San Gerlando. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Katėrt: Mėngjes nė Hotel. Nisja pėr nė Marsala. Vizitė nė Marsala: Porta Garibaldi, Piazza della Republica, Palazzo VII Aprile, Kisha e Purgatorio, Lungomare. Vazhdimi Udhėtimit pėr nė Trapani. Vizitė nė Trapani: Kulla Ligny, Katedraljae Trapanit, Fontana Saturn, Kulla e Orave Binjake, Kisha e Purgatorio. Vazhdimi Udhėtimit pėr nė Erice. Vizitohet Fshati karakteristik dhe Kalaja. Vazhdon Udhėtimi pėr nė Palermo. Vizitė e Monumenteve kryesore tė qytetit nė Palermo: Pallati Norman, Kisha San Giovanni, Katedralja Palermo, Katedralja Monreale, Teatri Massimo.. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Pestė: Mėngjes nė Hotel. Nisja pėr nė Cefalu. Vizitė nė Cafalu: Katedralja Cefalu, La Rocca, Lungomare. Nisja pėr nė Bari. Udhėtimi zgjat rreth 8 orė. Ndalesa tė shkurtra gjate udhėtimit. Nisja me traget nė orėn 22.00. Lundrimi pėr nė Durres.Dita e Gjashtė: Mbrritja nė Durrės nė orėn 07.00.