UDHĖTIM NĖ ROMĖ - FIRENCE

NISJA 16 SHTATOR CMIMI 369 EURO


DETAJET E TURIT


Dita e Parė: Nisja nga Tirana me avion pėr nė Pisa. Nisja mė 11.20. Mbrritja nė Pisa mė 13.05. Transfertė nga Aeroporti nė qytetin e Pizės. Vizitė e shkurtėr nė Piza. Transferta pėr nė Firence. Vizitė panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore tė tij. Vizitohet Piazza Della Signora, shėtitje nė Sheshin D’Uomo, Sheshi San Lorenzo, Muzeu Davide, Sheshi San Maria Novella, San Trinita, Ponte Vecchio dhe Pallati Piti. Sistemimi dhe Fjetje nė hotel.
Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja nė ora 8.00 pėr nė Romė. Udhėtimi zgjat rreth 3 orė pa ndalesa. Gjatė rrugės ndalesa tė shkurtra pėr ushqim dhe kafe. Mbrritja nė Romė. Vizitė panoramike e qytetit dhe monumeneteve kryesore tė Romės si: Piazza Del Popolo, Via Del Corso, Fontana Di Trevi, Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel
Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Vazhdon vizita nė Romė: Pantheon, Piazza Venezia, Piazza Di Spanja, Piazza Navona dhe Koloseum. Pasdite vizitohen: Sheshi San Pietro, vazhdon vizita ne Vatikan ku vizitohet dhe Muzeu i Vatikanit dhe Kėshtjellėn San Angelo. Fjetje nė hotel.
Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Transfertė pėr nė Aeroportin e Romės. Fluturimi pėr nė Shqipėri. Nisja nė orėn 08.35. Mbrritja nė Tiranė nė 10.05.

Nė pagesėn pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.