DETAJET E TURIT

Dita e Parė: Fluturimi direkt Tiranė - Nisė. Nisja nga Tirana nė orėn 11:050. Mbėrritja nė Nisė nė orėn 14.00. Nisja pėr nė Marsejė. Udhėtimi zgjat rreth 2.5 orė. Mbrritje nė Marsejė. Vizitė nė Monumentet Kryesore tė Marsejės: Pika mė e lartė panoramike, simboli i qytetit, Shėn Mėria mbrojtėse e Marsejės, Notre Dame de la Garde, Porti i vjetėr dhe nė fund Pallati dhe shatėrvanet Longshamp. Sistemimi dhe fjetje nė hotel.


Dita e Dytė: Mėngjesi nė hotel. Nisja pėr nė Nisė. Ndalesė e shkurtėr nė Cassis, Port peshkatarėsh Mesdhetar, Vazhdimi Udhėtimit, Ndalesė e shkurtėr nė Ciotat, Vazhdimi Udhėtimit. Ndalesė e shkurtėr nė Toulon, Port Ushtarak i Francės. Vazhdimi Udhėtimit. Ndalesė e shkurtėr nė Hyeres, qytezė nga Mesjeta. Vazhdimi udhėtimit. Ndalesė e shkurtėr nė Saint Tropez, Qyteza e Famshme e Bregdetit francez. Vazhdimi i Udhėtimit, Ndalesė nė Frejus, qytezė nga Perandoria Romake. Vazhdimi i udhėtimit, Ndalesė e shkurtėr nė Cannes, qyteti ku zhvillohet Festivali Kinemasė. Vazhdon udhėtimi. Ndalesė e shkurtėr nė Antibes, Qyytezė Port jahtesh. Vazhdimi i udhėtimit pėr nė Nisė. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.

Dita e Tretė. Mėngjesi nė Hotel. Vizitė e Monumenteve kryesore tė Qytetit tė Nisės: Teatri Kombėtar i Nisės dhe sheshi aty pranė, Garibaldi, qyteti vjetėr, Katedralja e Nisės dhe Sheshi i Drejtėsisė, Bulevardi i Anglezėve, njė prej shėtitoreve mė tė bukura tė Francės nė Mesdhe, ku ndodhen hotelet lluksoze siē janė Westminster, Hotel Royal dhe Negresco, Bulevardi i Pavjonit dhe sheshi Massena. Nisja pėr nė Monako. Mbėrritja nė Monte Karlo ku vizitohen: Shkėmbi i Monakos, Muzeu Oqeanografik, Parku i Shėn Martinit si dhe Pallati i monarkut tė principatės sė vogėl, Lungomare e Albertit tė I-rė, ku zhvillohen garat e Formula 1-shit, Sheshi i Kazinos, Fjetje nė Hotel.Dita e Katėrt: Mėngjesi nė hotel. Paradite tė lirė. Transferimi pėr nė Aeroportin e Nisės. Fluturimi Nisė - Tiranė direkt. Nisja nga Nisa nė orėn 14:35. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 16:30.


Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion Tiranė - Nisė - Tiranė.
2. Transfertat dhe Shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel pėr 3 netė.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė (40x20x25cm). (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.