Kompania “SALILLARI Sh.p.k”, Lider nė sektorin e ndėrtimit me mė shumė se 25 vjet pėrvojė, pėrshtatet me karakteristikat e secilit projekt pėr tė krijuar zgjidhje inxhinierike dhe inovative.
“SALILLARI Sh.p.k” aktivitetin e ndėrtimit e ka nė: Infrastrukturė, Ndėrtime Civile, Ujsjellės, Shpim tė naftės, Prodhimi i Materialeve Ndėrtimore, Punime tė tjera inxhinierike, Punime nė port detar, Aeroport, Punime Industriale dhe Ndėrtimore, Projektimi i Punimeve Civile dhe Industriale, etj..
Shėrbimet tona shtrihen nga planifikimi dhe investimi fillestar, deri nė fillimin dhe funksionimin.
“SALILLARI Sh.p.k” shpall pozicion tė lirė pune SPECIALIST IT.

DETYRAT KRYESORE:

 • Menaxhimi dhe ndjekja e detyrave tė pėrditshme tė departamentit tė IT-sė dhe raportimi te pėrgjegjėsi departamentit.
 • Instalimi dhe administrimi i hardware/ software dhe asistenca nė pėrdorimin e tyre nga kompania.
 • Ofrimi i sugjerimeve nė upgrade tė mundshme.
 • Pėrgjegjės pėr instalimin, konfigurimin dhe mirėmbajtjen e kompjuterave dhe pajisjeve periferike.
 • Instalimi i update dhe patch nė mėnyrė tė vazhduar.
 • Zgjidhjen e problemeve qė lidhen me pėrdoruesin, pėrfshirė problemet e software tė pėrdorusit si Microsoft Office, E-mail, arkivat, file share, printimi etj.
 • Zgjidhja e problemeve tė printerave, skanuesve dhe ndjekja e riparimit tė tyre me kompaninė e riparimit.
 • Komunikon nė mėnyre efektive dhe jep informacion tė zgjidhjeve tė problemeve.
 • Kryen edhe detyra tė tjera tė dhėna nga eprorėt.
 • Zgjidhja e problemeve teknike me Rrjetet Vendore (LAN), Rrjetet me Wide Area (WAN).
 • Ruan dhe rrit njohurite pėr procedurat, produktet dhe shėrbimet nė fushėn e IT.
 • Njohuri tė mira nė rrjeta internet dhe nė Windows domain.


KUALIFIKIMET DHE AFTESITE E KERKUARA

 • Diplomė nė Informatikė, Teknologjinė e Informacionit, Shkenca Kompjuterike ose nė degė tė ngjashme.
 • Certifikime nė Cisco, Microsoft.
 • Njohuri tė mira nė sistemet e operimit Windows/ Linux, Server & Storage, Sisteme Antivirus, Sisteme Kamerash etj.
 • Tė ketė eksperiencė mbi 5 vjet
 • Tė jetė i komunikueshėm.
 • Njohuri tė mira tė gjuhės angleze.dhe italiane


APLIKIMI
Tė interesuarit mund tė dėrgojnė C.V. e tyre, nė adresėn e-mail: hr@salillari.al ose tė kontaktojnė tek numri i telefonit: +355682055689.
* Vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur do tė kontaktohen.
* Kompania “SALILLARI shpk” merr pėrsipėr qė tė dhėnat e kandidatėve tė trajtohen nė konfidencialitet tė plotė.
+Apliko