Kompania “SALILLARI Sh.p.k”, Lider nė sektorin e ndėrtimit me mė shumė se 25 vjet pėrvojė, pėrshtatet me karakteristikat e secilit projekt pėr tė krijuar zgjidhje inxhinierike dhe inovative.
“SALILLARI Sh.p.k” aktivitetin e ndėrtimit e ka nė: Infrastrukturė, Ndėrtime Civile, Ujsjellės, Shpim tė naftės, Prodhimi i Materialeve Ndėrtimore, Punime tė tjera inxhinierike, Punime nė port detar, Aeroport, Punime Industriale dhe Ndėrtimore, Projektimi i Punimeve Civile dhe Industriale, etj..
Shėrbimet tona shtrihen nga planifikimi dhe investimi fillestar, deri nė fillimin dhe funksionimin.
“SALILLARI Sh.p.k” shpall pozicion tė lirė pune INXHINIER NDĖRTIMI.

PERSHKRIMI I POZICIONIT
Inxhinieri i Ndėrtimit ka si detyrė funksionale organizimin dhe drejtimin e punimeve tė ndėrtimit nė perputhje me projektin, preventivin, specifikimet teknike dhe standardet, grafikut tė miratuar deri ne fazen e dorėzimit tė objektit.

DETYRAT KRYESORE

 • Shqyrton vlefshmėrinė e dokumentacionit tekniko-ligjor tė objektit sipas njė liste tė miratuar;
 • Shqyrton projektet e zbatimit, preventivin dhe specifikimet teknike tė objektit qė do tė ndėrtohet dhe ben vėrejtjet pėrkatėse kur konstaton mangėsi dhe parregullsi.
 • Zbaton plan-organizimin e punimeve, harton planet ditore, javore dhe mujore dhe paraqet tek eprorėt pėr diskutim apo miratim.
 • Mban pėrgjegjėsi pėr zbatimin e punimeve nė pėrputhje me projektet e zbatimit, preventivin, specifikimet teknike dhe standardet.
 • Merr pjesė nė tė gjitha matjet qe kryhen pėr volumet dhe mban proēes verbalet pėrkatese.
 • Zbaton grafikun e punimeve nė pėrputhje me afatet e pėrcaktuara nė kontratat e zbatimit tė punimeve.
 • Plotėson cdo ditė ditarin e punimeve dhe Librin e kantjerit dhe ja paraqet eproreve kur i kėrkohet.
 • Harton nė mėnyrė tė vazhdueshme librezėn e masave pėr punimet qė kryhen.
 • Plotėson nė vazhdimėsi dokumentacionin tekniko-ligjor gjatė fazave tė ndėrtimit deri nė pėrfundim tė projektit.
 • Ndjek dhe mban pėrgjegjėsi pėr normativat e harxhimit tė materialeve qė vendosen nė vepėr.
 • Kėrkon qė tė gjitha materialet qė vijnė nė objekt tė jenė tė shoqėruara me ēertifikata origjine dhe cilėsie konform specifikimeve teknike.


KRITERET E KERKUARA

 • Tė ketė pėrfunduar Fakultetin e Inxhinierise se Ndertimit, Profili Infrastukture.
 • Tė njohė gjuhėn angleze ne nivel te larte (me ēertifikate).
 • Tė njohė programet komputerike Microsoft Office, Project, Autocad, Sap, Etap.
 • Mosha e kėrkuar deri 45 vjeē.
 • Tė ketė mbi 5 vjet eksperience.


APLIKIMI
Tė interesuarit mund tė dėrgojnė C.V. e tyre, nė adresėn e-mail: hr@salillari.al ose tė kontaktojnė tek numri i telefonit: +355682055689.
* Vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur do tė kontaktohen.
* Kompania “SALILLARI shpk” merr pėrsipėr qė tė dhėnat e kandidatėve tė trajtohen nė konfidencialitet tė plotė.
+Apliko