Pėrshkrimi

Fusha sh.p.k ėshtė njė nga kompanitė lider nė fushėn e ndertimit nė Shqipėri. Themeluar ne vitin 1994, me nje game te gjere sherbimesh si: Ndertim, Insfrastrukture, Pastrim, Real Estate, Prodhim, etj, kėrkon tė zgjerojė stafin e saj nė Departamentin Teknik te Ndertimit, nė pozicionin:
Inxhinier Ndertimi ne zbatim (Tirane)
Inxhinieri i ndertimit do te jete pergjegjes pėr menaxhimin e projektit, nė tė gjitha aspektet teknike, financiare, administrative sipas afateve e procedurave tė kompanisė.

Detyrat


 • Pėrpilimi dhe kontrolli i gjithė dokumentacionit tekniko-ligjor nė objekt, si proces-verbale, libreza masash, akte piketimi e kontrolli etj;
 • Aprovimin e materialeve qė implementohen/pėrdoren nė kantier;
 • Hartimin dhe ndjekjen e grafikut tė punimeve sipas projektit dhe planit tė organizimit;
 • Kontrollon cėshtjet e sigurise nė kantier;
 • Kontrollin e punimeve nė pėrputhje me projektin, specifikimet teknike dhe kushtet e sigurise sė shėndetit e jetės nė punė duke u siguruar se tė gjitha rregullat po zbatohen sipas legjislacionve nė fuqi;
 • Marrja nė dorėzim e punimeve tė zbatimit, kryerja e inspektimeve tė rregullta;
 • Zbatimi me rigorozitet i kushteve te kontratave tė sipėmarrjes tė komunikuara nga departamenti juridik;
 • Drejtimi, organizimi dhe koordinimi apo supervizimi i stafit nė varėsi pėr punime nė kantier si dhe bashkepunimi me inxhinieret e tjerė nė kantier dhe zyre;
 • Asistenca gjate punimeve ne objekt sipas kerkesave te drejtuesit te kantierit;
 • Koordinimi i programit tė punės midis nėnkontraktoreve;
 • Evidentimi i nevojave pėr materiale dhe mirėadministrimi i tyre si dhe i makinerive gjėndje nė vendin e punės;
 • Pėrgatitja e raporteve ditore, javore,mujore me problematika dhe ecurinė pėrkatese;
 • Kontrolli i materialeve qė do tė pėrdoren nė objekt (nga ana sasiore);
 • Tė jetė pjesė e diskutimeve teknike brenda kompanisė njėkohesisht me supervizorin dhe investitorin;
 • Detyra tė tjera siē mund tė nevojiten/kėrkohen.

Kualifikimet


 • Diplomė nė Fakultetin e Inxhinierisė sė Ndėrtimit.
 • Pėrvojė pune minimumi 5 vjet si Inxhinier Ndėrtimi ne zbatim.
 • Tė zotrojė mirė programin AUTOCAD, si dhe tė ketė njohuri tė Paketės Office.
 • Tė ketė aftėsi shumė tė mira komunikuese, manaxheriale dhe organizuese.
 • Tė ketė njohuri shumė tė mira nė leximin dhe zbatimin e projekteve.
 • Tė ketė patentė te klasit B.

Shėnime

Pėr tė aplikuar nė kėtė pozicion pune, dėrgo CV-nė tek kompania/organizata me email .

Aplikantėt e interesuar mund tė dėrgojnė CV-tė e tyre nė adresėn email: hr@fusha.al
Tė gjitha aplikimet do tė trajtohen me konfidencialitet tė plotė sipas ligjit Nr. 9887, date 10.03.2008 i ndryshuar, vendosur nga Kuvendi i Shqipėrisė pėr "Mbrojtjen e tė Dhėnave Personale".Cel. : +355672183555