ALBA PUNESIM eshte nje agjensi private punesimi, e cila ka si aktivitet te saj ndermjetesimin ne tregun e punes.
Ne pėrdorim profesionalizmin tone ne fushen e burimeve njerezore pėr t'ju pėrgjigjur nevojave tė klienteve, duke u siguruar kandidatet me te mire ne tregun e punes dhe kandidateve duke ju ofruar mundesi punesimi.

Per nje klientin tone, ALBA PUNESIM ka nisur procesin e selektimit te kandidatėve per pozicionin:

Java developer (f/m)
Sviluppatore Angular JS / Microsoft .Net

Kerkesat:

Conoscenze Java
Java (da 1.6 in poi)
J2EE
Maven, Apache Ant

Framework :
Struts 2
Spring 3 : Spring MVC , Spring Ws, Spring Security, Spring
Hibernate 3
Spring batch 2.1
Spring integration 2.0

Conoscenze Web :
JQuery (Ajax)
Jsp /Jstl / Html /Javascript/JSON
Rest services /Web services
Tiles 2.0
Xml/ XSL/ XSLT

Unit test
Junit 3.0
MockObject per la parte Spring MVC

Tools utilizzati
Eclipse Helios / Kepler / Ganymede

Sistemi di Subversion
Git, Mercurial, SVN

Database utilizzati
MS Sql server 2008 , MySql 5, mysql, postrgre

Android
Android studio/Intelli J IDEA
SQLite
Google maps
Apache poi
Open csv
Json
Google play services
Google Cloud Messaging
Google analytics

Njohurite gjuhesore:

-Njohje e mire e gjuhes Angleze
-1 vit eksperience

Ofrohet:

-Pagese konkuruese
Nėse jeni tė interesuar pėr kėtė pozicion, ju lutem dėrgoni CV-nė tuaj ne adresėn: info@albapunesim.al dhe shenoni tek subjekti: Java Developer (f/m)

Ju informojmė se vetėm kandidatėt e pėrzgjedhur do tė kontaktohen per interviste.

+Apliko