Forum-AL.com u formua nė fund tė vitit 2008. Me pėrpjekjet e njė grupi nismėtar qė nė 2005, u hodh idea e njė rrjeti shqiptar me servera shqiptarė. Qėllimi ynė kryesor ėshtė tė kemi njė Forum ku tė mblidhen tė gjithė shqiptarėt nga tė gjitha trojet tona dhe bashkatdhetarėt tė shpėrndarė nė tė gjithė botėn.

https://www.forum-al.com/