Viti i Ri nė DUBAI 8 Ditė 27 Dhjetor WZ – 1099 €

Nisje Me 27 Dhjetor Me WizzAir – 1099 €
Qendrimi 4 Netė Hotel Reflections 4*
Dhe 3 Netė Hotel Crown Plaza Yas Island 4* Abu Dhabi

Dita e Parė
27 Dhjetor 2021: Paraqitja nė Check in 2 orė para nisjes. Fluturimi Direkt Tiranė – Abu Dhabi. Nisja nga Tirana nė orėn 18:10 – Mbrritja nė Abu Dhabi nė orėn 01:25 . Transferta me Autobus nga Aeroporti nė Hotel. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel Crowne Plaza Yas Island 4*.

Dita e Dytė
28 Dhjetor 2021 All Inclusive dhe Fjetje nė Hotel Crowne Plaza Yas Island 4*.

Dita e Tretė
29 Dhjetor 2021 All Inclusive dhe Fjetje nė Hotel Crowne Plaza Yas Island 4*.

Dita e Katėrt
30 Dhjetor 2021: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė Abu Dhabi me autobus. Vizitė panoramike e tė gjitha pikave interesante tė qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistėn e Garave Formula 1, Parku Ferrari, etj). Transferimi nė Dubai.

(Opsionale), Bilete hyrje pėr tek Dubai Frame. Eksperienca nė kėtė kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, tė tashmes sė tij duke pasur nje panoramike tė pjesės sė re dhe tė vjeter tė Dubait dhe mbaron me tė ardhmen e qytetit-mrekulli.
Fjetje nė Hotel Reflections 4*.

Dita e Pestė
31 Dhjetor 2021 Mėngjesi nė Hotel. Njė vizitė panoramike nė Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut tė Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetėr nė Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qėndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qėndra Mall of Emirates, ku mund tė bėni ski nė dėborė artificiale. Mė pas i drejtohemi lagjes mė luksoze tė qytetit nė Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve tė Dubait. Nė fund, tek Kompleksi Downtown Dubai i cili pėrfshin: Kullėn mė tė lartė nė Botė Burj Khalifa, Qendra tregtare mė madhe nė botė Dubai Mall si dhe njė nga shfaqjet mė tė bukura nė qytetit Shatėrvani Kėrcimtar.

(Opsionale) Darka Speciale e Vitit tė Ri.
Fjetje nė Hotel Reflections 4*.

Dita e Gjashtė
1 Janar 2022 Mėngjesi nė Hotel.

(Opsionale), Ngjitje nė Ndėrtesėn mė tė lartė nė botė – Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja nė drejtim tė Dunave ku shoferi i specializuar i shkretėtirave do ju bėjė njė tur nė shkretėtirė me fuoristradė. Mundėsi pėr tė bėrė njė foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Pėrfshirė nė ēmim: Darkė me Zgarė Barbeque nė ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe nė shoqėrinė e kėrcimtareve dhe tingujve tė bukur tė muzikės orientale.
Kthimi dhe Fjetje nė Hotel Reflections 4*..

Dita e Shtatė
2 Janar 2022 Mėngjesi nė Hotel. Fjetje nė Hotel.

(Opsionale), Xhiro nė perėndim, rreth 2 orė me pije jo alkolike me Anije Catamaran nė lagjen mė luksoze tė Dubait – nė Dubai Marina. Zona me pėrqėndrimin mė tė madh te qiellgėrvishtėsave nė Dubai. Me piknisje nė Klubin e yachteve superluksoz tė qytetit kjo xhiro ofron mundėsinė tė magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinės dhe njė pjesė tė ishullit artificial Palm Jumeirah.
(Opsionale), Darkė me pamje nga shfaqja mė e bukur nė qytet – Shatėrvani Kėrcimtar nė Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te pėrfshirė (ujė ose pije freskuese) bashkė me transfertėn nga Hoteli.
Kthimi dhe Fjetje nė Hotel Reflections 4*..

Dita e Tetė
3 Janar 2022 Mėngjesi nė Hotel. Transferta nė Aeroportin e Abu Dhabit. Fluturimi direkt Abu Dhabi – Tiranė. Nisja nga Abu Dhabi nė orėn 14:05 – Mbrritja ne Tirane 17:35.

Nė pagesė pėrfshihen:
• Bileta e Avionit pėr Fluturim Direkt Tiranė – Abu Dhabi – Tiranė

• Transfertat nga Aeroporti nė Hotel dhe anasjelltas.
• Akomodimi nė Hotel Sipas Programit pėr 4 Net me Mėngjese gjatė Turit dhe 3 Net nė All Inclusive Hotel nė Plazh..
• Shėtitjet me Autobuz sipas Programit.
• Guida vendase nė disa Shėtitje.
• Shoqėrues nė Shqip pėrgjatė gjithė udhėtimit

Nė pagesė nuk pėrfshihen:
• Tarifa e vizės sė hyrjes nė Dubai.
• Tė gjithė Ekskursionet “Opsionale”.
• Darka Speciale e Vitit tė Ri.

Kujdes:
1. Turi i Abu Dhabit ofrohet VETEM pėr tė Vaksinuarit. tė pavaksinuarit nuk marrin pjesė nė kėtė Ekskursion.
2. Nė Fluturimin me Wizzair ėshtė pėrfshirė vetėm ēantė shpine.
Bagazh ekstra me pagesė shtesė.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesė pėr Vizė Hyrje – €79
2. Xhiro me Anije Catamaran nė Dubai Marina me transfertė – €42
3. Ngjitje nė Observatorin e Burj Khalifa me transfertė – €60
4. Jeep Safari nė Shkretėtirė me Darkė Bufe tė pėrfshirė me transfertė – €69
5. Hyrje Ditore nė Parkun Ujor Aquaventure me transfertė – €95
6. Darke 4 Set menu me 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervan – €30
7. Shfaqje me Delfina dhe Foka nė Delphinarium Dubai me transferte – €45
8. Cappuccino me flori 24 Karatsh tek Emirates Palace ne Abu Dhabi – €39
9. Vizita ne Dubai Frame (kornizen e Dubait) me transferte – €47
10. Xhiro me Helikopter mbi Dubai per 17 Minuta me Transferte – €220