VJESHTĖ NĖ SOFJE DHE SELANIK
DETAJET E TURIT

Dita e parė: Nisja nga Tirana me autobus nė drejtim tė Bullgarisė. Gjatė rrugės, pushime per kafe. Mbrritja nė Sofje. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e dytė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė nė Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombėtare e Arteve, Teatri Kombėtar "Ivan Vazov", Kisha Ruse, Monument i Ushtarėve tė Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt.
Dita e tretė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja nga Sofja me autobus nė drejtim tė Selanikut. Gjatė rrugės, pushime per kafe dhe Drekė. Mbrritja nė Selanik. Sistemimi nė Hotel. Shėtitje Panoramike nė Monumentet e Qytetit. Fjetje nė Hotel
Dita e katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Nisja nga Selaniku pėr nė Tiranė. Gjatė rrugės pushime tė shkurtra pėr kafe dhe drekė. Mbrritja nė Tiranė.Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje, Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
2. Akomodim nė hotel per 3 netė qėndrimi.
3. Mėngjeset
4. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.