Soft & Solution ėshtė kompani udhėheqėse nė Shqipėri, me eksperiencė disa vjeēare nė fushėn e teknologjisė sė informacionit dhe telekomunikacionit e cila ofron shėrbime nė fushėn e teknologjisė sė informacionit, zhvillon programe dhe aplikacione tė tė gjitha kategorive dhe profileve.

Portofoli ynė pėrfshin:

 • zhvillim programesh tė dedikuar,
 • integrim dhe implementim sistemesh,
 • mirėmbajtje sistemesh,
 • trajnimeMisioni i kompanisė ėshtė tė sigurojė cilėsi maksimale pėr ēdo shėrbim, duke u bazuar tek teknologjia dhe mundėsitė qė ajo ofron. Me besim tė fortė nė vlerat qė ofrojmė, punojmė nė krah tė klientėve tanė pėr tė ideuar dhe ndėrtuar zgjidhje bashkėkohore, duke u bazuar nė platformat fleksibėl qė kemi krijuar.

Pėrshkrim i vendit tė punės:

Si pjesė pėrbėrėse e stafit tė Soft & Solution, programuesi C# do tė integrohet nė njė prej ekipeve tė zhvillimit. Programuesi do tė angazhohet nė projekte qė zhvillohen sipas metodologjisė Scrum, duke patur kėshtu mundėsinė tė punojė nė ekip dhe tė ruajė autonominė. Ėshtė pėrgjegjės pėr arkitekturėn, planifikimin, zhvillimin, testimin dhe mirėmbajtjen e aplikacioneve.

Detyrat dhe pėrgjegjėsitė:
 • Do tė punojė si pjesė pėrbėrėse e ekipit Scrum, duke qenė prezent nė daily scrum, duke marrė feedback ditor pėr detyrat e caktuara brenda sprintit,
 • Do tė zhvillojė algoritme eficente pėr tė zgjidhur kėrkesat e product backlog,
 • Do tė testojė, dokumentojė dhe instalojė aplikacionet,
 • Do tė organizojė dhe tė marrė pjesė nė takime me klientėt pėr aplikacionet qė do tė zhvillohen,
 • Do tė kyejė analizimet e nevojshme pėr kėrkesat e programit pėr tė pėrcaktuar realizueshmėrinė dhe implementimin nė kohėn e kėrkuar tė aplikacionit dhe me kufizimet e kostos sipas rastit.Profili i kėrkuar:

 • 2-3 vite eksperiencė nė C#,
 • Ndershmėri dhe integritet,
 • Dėshirė pėr tė punuar, besueshmėri dhe etikė profesionale,
 • Njohuri tė mira nė programimin e orientuar nga objektet (C#),
 • Njohuri tė mira/thelluara nė database relacionale (ORACLE, MySQL, SQL Server),
 • Aftėsi tė mira analitike dhe komunikimi,
 • Aftėsi tė mira organizative dhe punė nė grup,
 • Njohuri tė gjuhės angleze,
 • Multitasking


Avantazhet:

 • Kushte komode pune,
 • Mundėsi zhvillimi nėpėrmjet trajnimeve tė personalizuara,
 • Njohja me trendet dhe praktikat mė tė mira nė inxhinierinė e software,
 • Mundėsi certifikimi nga liderėt ndėrkombėtare tė teknologjisė sė informacionit,
 • Eksperiencė pune nė disa platforma zhvillimi,
 • Shpreh opinionet e tua dhe vrapo pėr tė arritur qėllimet tona agresive.


Mirėpresim aplikimet tuaja nė:
https://softsolution.al/senior-developer/
Mė tepėr informacion mbi kompaninė tonė mund tė gjeni nė:https://softsolution.al/+Apliko