Pėr tju pėrgjigjur njė oferte pune ju duhen gjithmonė:
  1. CV (Curriculum Vitae, Résumé apo rezyme sic emėrtohet zakonisht)
  2. Letra motivuese / e interesit apo shoqėruese (shoqėron email-in e CV-sė *)

Pėr tju ardhur nė ndihmė dhe pėr orientim mund tė shkarkoni
dokumentet mė poshtė, si shembuj/shabllone, tė cilat duhet ti pėrshtasni me tė dhėnat tuaja dhe tė ofertės konkrete.
Janė nė format Word, pra kollaj tė pėrpunueshme.

Pėr ti shkarkuar kliko CV-shqip / Letra motivuese

Mė poshtė ėshtė njė shembull ku ballafaqohet
oferta e punės <> kėrkesa e kandidatit pėr kėtė ofertė

Tė interesuarit, pėr mė shumė, mund tė lexojnė edhe udhėzimet pėr plotėsimin e CV-sė nė anglisht dhe letėr interesi / motivimi kėtu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------