KURSE PRAKTIKE PER PROGRAMET FINANCIARE:
I: FINANCE 5.
II: ALPHA WEB.
III: BILANCI ONLINE.
.
Shėnim: Qėndra e kurseve ''Partner Training Center'' kurset praktike pėr programet financiare i zhvillon me programe origjinale. Versionet demo te programeve nuk i pėrdorim gjatė kursit pasi jane programe tė kufizuara nė perdorim dhe kursantet nuk mund ti marin te gjitha njohurit .
.
Mė poshtė ėshtė informacioni pėr secilin nga kurset.
.
1. FINANCE 5.

________________________________________________
Modulet qė zhvillohen gjatė kursit Financė 5:
________________________________________________
.
. Moduli 1 : - Asetet
.
. Moduli 2 : - Inventari
.
. Moduli 3 : - Blerje
.
. Moduli 4 : - Shitje
.

. Moduli 5 : - Arka
.
. Moduli 6 : - Banka
.
. Moduli 7 : - Libri i madh
.
________________

. Informacion rreth kursit:
________________
.
. Kursi zhvillohet me programin origjinal Financė 5.
.
.. Ne total zhvillohen 12 orė kurs

.
________________________________
. Nė pėrfundim tė kursit:
________________________________

.
- .
Nė perfundim te kursit secili kursant ėshtė nė gjendje tė pėrdorė programin Financė 5 nė mėnyrė tė pavarur dhe i gatshėm pėr tregun e punės.
.
- . Cdo kursant pajiset me ēertifikatėn dhe manualin e pėrdorimit tė programit financė 5 dhe nje CD demo te programit.


.
Tarifa e arsyeshme
._________
.Kontakt:
._________
Tel: 0694484442
.


Email: zyre.kontabiliteti@yahoo.com
Facebook: https://www.facebook.com/financepartner.al/
web: www.financepartner.al


.
.Adresa: Rruga e durrėsit, prane kafe flores. Tirane.
Partner Training Center: Zgjedhja e duhur.


.

2. ALPHA WEB-
Kurs praktik
________________________________________________
Modulet qė zhvillohen gjatė kursit Alpha Web:
________________________________________________
.


➡. Moduli 1: KONFIGURIME FILLESTARE

1.1 Celja e ndermarjes

1.2 Celja e magazinave

1.3 Celja e artikujve

1.4 Celja e llogarive

1.5 Celja e klient/furnitoreve

1.6 Celja e Arkave /Bankave

.

➡. Moduli 2: VEPRIMET ME MAGAZINEN

2.1 Regjistrime - Magazina.

2.2 Inventarė / Hyrje/Dalje


.

➡. Moduli 3: BLERJE DHE SHITJE

3.1 Faturat e shitjeve me artikuj
.
3.2 Faturat e shitjeve pa artikuj (Sherbime)
.
3.3 Faturat e blerjeve me artikuj
.
3.4 Faturat e Blerjeve pa artikuj (Sherbime)
.
3.5 Regjistrimi I Fletes Doganore Import
.
.
➡. Moduli 4: VEPRIMET E ARKES/BANKES
.
4.1 Veprimet e arkes
.
4.2 Regjistrimi i veprimeve te arkes e lidhur me fature
.
4.3 Veprimet e bankes
.
..

➡. Moduli 5: MODULI I AMORTIZIMIT
.
5.1 Celja e grupeve te artikujve afatgjate
.
5.2 Celja e magazinave per artikujt Afatgjate
.
5.3 Celja e artikujve afatgjate
.
5.4 Hedhja e gjendjes fillestare te magazines per asetet
.
5.5 Regjistrimi fillestar I amortizimit
.
5.6 Regjistrimi I amortizimit
.
..

➡. Moduli 6: BURIMET NJEREZORE
.
6.1 Celja e punonjesve
.
6.2 Regjistrimi I listpageses
.
.

➡. Moduli 7: PRODHIMI

7.1 Ēelje e lėndėve tė para dhe produkteve pėrfundimtare

7.2 Planifikimi i prodhimit

7.3 Ekzekutimi i Prodhimit
.
.


➡. Moduli 8: RAPORTET

________________

. Informacion rreth kursit:
________________
➡. Kursi eshte praktike ku kursantet punojne ne program me hedhje te dokumentave financiare te nje biznesi real

.
. Kursi zhvillohet me programin origjinal alpha web

.. Ne total zhvillohen 12 orė kurs

.
__________________________________________________
➡. NĖ PĖRFUNDIM TĖ KURSIT '' ALPHA WEB'' KURSANTAT PAISEN:
__________________________________________________
.
1. Certifikate per kryerjen e kursit ''Alpha Web''. E leshurare nga IMB '' Instituti i Modelimit te Bizneseve''
.
2. Vėrtetim Pune. Kursantet marin dhe nje vertetim ku periudha e kursit ju njihet si ekspserience pune
.
3. Munuali i perdorimit te programit "Alpha Web" bashke me dokumentat financiare praktike te ushtrimit ne kurs
.
4. Nė pėrfundim te kursit cdo kursant ėshtė nė gjendje tė pėrdorė programin alpha web nė mėnyrė tė pavarur dhe i gatshėm pėr tregun e punės
.
5. Lektoret e zhvillimit te kursit " Alpha Web'' te specializuare dhe me shume pervoje ne kompanine ''IMB" Institutin e Modelimeve ne Biznes
.
TARIFA SHUM E ARSYESHME.
._________
.Kontakt:
._________
Tel: 0694484442.


Email: zyre.kontabiliteti@yahoo.com
Facebook: https://www.facebook.com/financepartner.al/
web: www.financepartner.al


.
.Adresa: Rruga e durresit, prane kafe flores. Tirane.

Partner Training Center: Zgjedhja e duhur.

.
3. BILANCI ONLINE.
________________________________________________
. Modulet qė zhvillohen gjatė kursit Bilanci Online:

________________________________________________
.

. Moduli 1 : - Ēelje e magazinės, ēelja e artikujve, ēelja e qėndrave tė kostos
.

. Moduli 2 : - Moduli i blerjeve dhe i furnitorėve
.

. Moduli 3 : - Moduli i shitjeve dhe i klientėve
.

. Moduli 4 : - Arka / banka
.

. Moduli 5 : - Listė pagesa
.

. Moduli 6 : - Amortizimi i aktiveve afatgjata
.

. Moduli 7 : - Ndėrtimi i raporteve tė personalizuara, kostumizmi i ambienteve tė punės
________________

. Informacion rreth kursit:
________________
.

. Kursi zhvillohet me programin origjinal Bilanci Online.
.
.. Ne total zhvillohen 12 orė kurs

.
________________________________
. Nė pėrfundim tė kursit:
________________________
________
.
I.. Nė pėrfundim tė kursit secili kursant ėshtė nė gjendje tė pėrdorė programin Bilanci Online nė mėnyrė tė pavarur dhe i gatshėm pėr tregun e punės.
.

II. Cdo kursant pajiset me ēertifikatėn dhe manualin e pėrdorimit tė programit Bilanci Online.
.
Tarifa e arsyeshme
.________
.Kontakt:
.________
Tel: 0694484442
.
Email: zyre.kontabiliteti@yahoo.com
Facebook: https://www.facebook.com/financepartner.al/
web: www.financepartner.al.
. Adresa: Rruga e durrėsit, pranė kafe flores. Tiranė.

Partner Training Center: Zgjedhja e duhur.


Arsimimi, investimi mė i mire pėr tė ardhmen e ēdo njeriu!

.
Tė interesuarit pėr mė shum informacion rreth kurseve financiare, rregjistrime, rezervime dhe gjithcka tjetėr luteni tė na telefononi ne nr tel : 0694484442. ose te na shkruani me mesazhe nė posten elektronike E-mail: zyre.kontabilieti@yahoo.com. ose na shkruani me mesazh nė adresen e Fb: https://www.facebook.com/financepartner.al/ Faleminderit.
.
Sh
ėnim:
Materialet e mėsipėrme tė kursit nuk lejohet tė pėrdoren, kopjohen dhe shum fishohen.
Copyright ©1991 - 2017. Zyrė Kontabiliteti ''Finance - Partner''. All right reservet.
Tė drejtat janė tė rezervuara nga autori - Finance Partner.