Illyriaėshtė njė nga shoqatat studentore shqiptare mė aktive nė Gjermani. Ajo ka iniciuar gjatė 7 viteteve tė aktivitetit tė saj njė numėr tė madh projektesh ndėr tė cilat ishte dhe nė vitin e fundit krijimi i Rrjetit Intenacional tė Shoqatave Studentore Shqiptare Albstudent

M
ė shume pėr "Illyria" mund tė gjeni tek faqja www.illyria.de