• Apartament / kati 2-të, 3+1,140m², në shtëpi 2-kat, qera 450€/muaj+ vend-parkim, në rr.Todi Shkurti, prane Pallatit Grand, 1km nga Ura Elbasanit / Sh

Cmimi Euro
450
Jepet me Qra: Apartament/Kati 2-të, tip 3+1, sip 140m[SUP]2[/SUP], në një Shtëpi/Vile 2-kate, me oborre, me një vend-parkim, në rr."Todi Shkurti", tek Pallati Grand, 1.1km nga Ura Elbasanit/Shkolla Baletit nëpërmjet rr."Petro Nini Luarasi"), si dhe 1-km nga Liceu "Joran Misja" nga rr."Ali Visha", zona Oxhaku Qyteti Studenti, "Mihal Grameno", si dhe 800m(10-min në këmb) nga Brryli/Lana Tiranë.
Zona rr."Mihal Grameno", "Ali Visha", "Todi Shkurti" Pallatit Grand, Q.Studenti: është një ndër zonat me pozicion gjeografik mjaft të përshtatshëm për tu lidhur me qendrën e Tiranës dhe zonat e tjera, si rr.Elbasanit, me zonën e Shkollës së Baletit, me zonën e "Ali Demit", Brrylit etj. Kjo është një zonë e preferuar për banim, e qetë, e pastër, me një pjerrësi për kullimin dhe largimin e ujërave sipërfaqësore, me shumë ndërtime ekzistuese dhe disa ndërtime të reja.
Shtëpi/ Vilë 2-kate, ndërtim i viteve 2000, me punime cilësore, me oborr, me pemë, gjelbërim etj. Ndërtesa është me 2-kate, dhe me çati, çdo kat ka shkallët / hyrjen më vehte. Ku në katin e pare banojnë vetë të zotet, ndërsa, kati i dytë lëshohet me qera.
Apartameti/Kati II-të:Mjaft cilësor, i bollshëm, i mobiluar dhe kompletuar me paisjet elektro-shtëpiake, me planimetri funksionale, i tipit 3+1, me sipërfaqe 140m[SUP]2[/SUP], me shumë dritë natyrale dhe pamje, lehtësisht i ajroshëm, me verand-ballkon të madhe, 3-dhoma gjumi, me kuzhin-ngrenie më vehte, si dhe sogiorno/ndënja të bollshme, më vehte, me 2-banjo-dush, me pozicion nga lindja dhe jug-lindje dhe jug-perëndimi. Apartamenti është i bollshëm, me kubatur të lartë, me pamje qetësuese afër e larg; si nga qyteti student/Oxhaku dhe nga mali Dajtit. Apartamwent me dyer-dritare druri, grila plastike, me kondicioner në çdo pjesë.
Përdorimi i mëparshëm e aktual: Apartamenti ka pak vite që jepet me qera, aktualisht është pa banorë dhe e disponueshme për dhënie me qera nga 25-Shkurti 2023.

Preferencat & Kushtet: Preferohen familjarë, çifte, të huaj, individë ...etj, jepet për periudha jo më pak se një-vit, me kontratë të rregullt qeraje. Kërkohet vlera e qerasë së 2-muaj si garanci dhe pagesa mujore çdo fillim muaji.
Dokumentacioni:Ndërtesa/Vila është me Çertifikat Pronësie, dhe për Qeranë mbahet kontrate qeraje.
Qeraja Mujore: Me 450 euro €/muaj, përjashtuar shpenzimit korrente ujë, drita, etj, që përballohen nga qeramarrësi.
Adresa: Në rrugën "Todi Shkurti" prane Pallatit Grand, 1km nga Ura Elbasanit/Shkolla Baletit nëpërmjet rr."Petro Nini Luarasi"), 1.1km nga Liceu "Joran Misja" me rr."Ali Visha", 1km nga Ambasada Amerikane, nëpërmjet rr."Pjetër Budi", 800m(10-min në këmb) nga Brryli/Lana Tiranë. adgss
Cel: 069 62 81 433 adgss
**********************************************
A&D General Services Studio (A&D.G.S.S-Imobiliare) Real Estate
Adresa: Blv. Bajram Curri, Ndërtesa 258, Kati 1, nr.7
Stc.Unazës D.P.Policisë së Shtetit/përball Min.Jashtme
Tirane
Tel: +355(0) 42 340 855
Cel: +355 (0) 69 62 81 433
Email: adstudiosherbimesh@gmail.com
 


Contact WhatsApp
Back
Top