ALBEROBELLO - OTRANTO - TARANTO nisja 25 mars
cmimi 329 euro

DETAJET E TURIT


Dita e Parė: Fluturimi Tiranė - Bari. Nisja nga Tirana mė 08.05. Mbrritja nė Bari nė orėn 09.00. Nisja me Autobus pėr nė Andria. Vizitė e Monumenteve: Castel del Monte, Pallati Ducal, Kisha San Domenico, Porta Santa Andrea. Vazhdon udhėtimi pėr nė Barleta. Vizitė nė Barletta: Katedralja, Santa Maria Maggiore, Basilica Santa Sepolcro, Kalaja Svevo Barletta. Vazhdon udhėtimi pėr nė Trani. Vizitė nė Trani: Kėshtjella e Tranit, Basilica e San Nicolas, Vazhdon udhėtimi pėr nė Bari. Vizitė e Monumenteve kryesore tė Qytetit: Katedralja San Sabino, Basilica San Nicola, Kėshtjella Normanno Svevo, Piazza Mercantile. Nisja pėr nė Polignano al Mare. Vizitė e shkurtėr. Vazhdon udhėtimi pėr nė Monopoli. Vizitė e shkurtėr e Qytetit tė Vjetėr, Kėshtjellės sė Kalos V dhe Katedralja e Monopolit. Sistemimi dhe Fjetje nė Monopoli.
Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė Alberobello. Vizitė e Shtėpive Tradicionale Konike Trullo. Vazhdon udhėtimi pėr nė Brindisi. Vizitė e Monumenteve kryesore tė qytetit si: Colonne Terminali, Kalaja Aragonese, Kisha Shėn Maria dhe San Giovanni. Vazhdon udhėtimi pėr nė Lecce. Vizitė e Monumenteve kryesore tė qytetit, si: Basilica Santa Croce, Kisha e Shėn Marisė, Piazza del Duomo dhe Sant’Oronzo, Porta Napoli, Kalaja dhe Amfiteatri. Vazhdon udhėtimi pėr nė Otranto. Vizitė e shkurtėr e Kėshtjellės Aragonese. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel. Dita e Tretė: Mėngjes nė Hotel. Nisja me autobus pėr nė Gallipoli. Vizitė e shkurtėr nė Gallipoli. Vazhdon udhėtimi pėr nė Taranto. Vizitė e Monumenteve kryesore tė qytetit, si Kėshtjella Aragonese, Katedralja Tarantos, Ponte Girovole, Lungomare, Rotonda, Borgo Antico. Vazhdon udhėtimi pėr nė Matera. Vizitė nė Qytetin e Gurtė tė Shpellave. Vizitohen: Sassi, Katedralja e Materas, Kishat Rupestriane. Vazhdon udhėtimi pėr nė Altamura. Vizitė e shkurtėr e qytetit: Piazza Duaomo, Katedralja. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Katėrt: Mėngjes nė Hotel. Transferta pėr nė Aeroportin e Barit. Fluturimi Bari - Tiranė. Nisja nga Bari nė orėn 12.50. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 13.50Nė pagesė pėrfshihen:
1. Fluturimi Vajtje-Ardhje Tiranė - Bari.
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė Hotel.
4. Mėngjeset nė Hotele.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.