Detaje tė tjera


Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion Tiranė – Varshavė dhe Katowice – Tiranė.
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel per 4 net qėndrimi.
4. Mėngjeset nė Hotel sipas programit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.


Dita e Parė: Udhėtimi me avion Tiranė – Varshavė. Nisja 0ra 07.00. Mbrritja nė 09.05. Transferimi me autobus pėr nė Qytet. Vizitė panoramike e Varshavės: Qyteti i Vjetėr, i ndėrtuar pas Luftės Dytė Botėrore, Barbican, Katedralja e St. John, kisha mė e vjetėr dhe mė e shquar, ku janė bėrė festimet e shpalljes sė Kushtetutės sė Polonisė (Kushtetuta e parė nė Europė dhe e dyta nė botė), Muzeu Historik i Varshavės dhe Monumente tė tjera. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Paradite vazhdon vizita ne Varshavė: Rruga Mbretėrore me Rezidenca Aristokratike dhe Statuja, Komplexi Pallat dhe Park i Willanow, qė ka shėrbyer si Rezidencė verore pėr Mbretin Jan III Sobieski. Pasdite tė lirė. Fjetje nė Hotel.
Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė Czestochowa. Udhėtimi zgjat 3 orė. Vizitė e Kompleksit te Pelegrinazhit tė Czestochowa: Jasna Gora dhe Black Madona. Vazhdim i Udhėtimit pėr nė Auschwitz. Udhėtimi zgjat 2 orė. Vizitė nė Ish Kampin Nazist tė Pėrqėndrimit Auschwitz. Vazhdon udhėtimi pėr nė Krakow. Udhėtimi zgjta rreth 1.5 orė. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Katėrt: Mėngjesi nė Hotel. Paradite Vizitė panoramike e qytetit tė Krakovit: Kėshtjella Wawel, Ish Rezidencė e Mbretėrve, Sheshi i Vjetėr i Tregut, Kisha e St. Mary. Pasdite Vizitė nė Minierėn e Kripės nė Wieliczka.
Dita e Pestė: Mėngjesi nė Hotel. Tė lirė deri nė Transferimin pėr nė Aeroportin e Katowice. Fluturimi me avion Katowice – Tiranė. Nisja mė 14.30 dhe Mbrritja nė Tiranė mė 16.30.


Detaje tė tjera


Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion Tiranė – Varshavė dhe Katowice – Tiranė.
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel per 4 net qėndrimi.
4. Mėngjeset nė Hotel sipas programit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.