VJESHTĖ PRAGĖ DHE VJENĖ

NISJA 13 SHTATOR CMIMI 249 EURO


DETAJET E TURIT

Dita e Parė: Nisja nė oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes sė veprimeve doganore kufitare nė Muriqan, vazhdimi i udhėtimit gjatė rivieres sė Malit tė Zi. Ndalesė e shkurter nė Budva. Vazhdimi i udhetimit pėr nė Herceg Novi, ku me traget do tė kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhėtimi me autobus nė territorin kroat pėr nė Split. Mbrritja nė Split. Sistemimi nė Hotel nnė Split ose Zadar.
Dita e Dytė: Mėngjesi nė Hotel. Nisja pėr nė Zagreb. Ndalesė 2 orė nė Zagreb, ku vizitohet Kryeqyteti Kroat me monumentet historike tė tij. Vazhdimi i udhėtimit nė territorin Austriak. Ndalesė 1 orė nė Graz. Vazhdimi i udhėtimit pėr nė Vjenė. Mbrritja nė Vjenė. Sistemimi nė Hotel.
Dita e Tretė: Mėngjesi nė Hotel. Gjatė ditės, Vizitė me guidė ne dispozicion nė pikat turistike mė tė bukura tė Vienės, si: Muzeu i Arteve tė Bukura, Opera e Vienės, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes sė Hasburgeve, Universitetin Kryesor, Teatrin Kombėtar dhe Kishėn Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgėve. Nisja pėr nė Pragė. Mbrritja nė Pragė. Sistemimi nė Hotel.
Dita e Katėrt: Mėngjesi nė hotel. Paradite, Shėtitje me guidė dhe autobus nė dispozicion: Lagja Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombėtar tė Pragės, kalohet nėpėrmjet sheshit tė Qytetit tė Ri, vizitohet Qyteti i vjetėr me sheshin e tij karakteristik, kalimi nėpėrmjet kullės sė orės astrologjike, kalimi dhe njohja me Urėn e famshme tė Charlsit e cila ėshtė e zbukuruar nga 30 statuja tė stileve tė ndryshme.
Opsionale: Pasdite, Vizitė nė qytetin piktoresk tė Karlovy Vari-t. Fjetje nė Hotel.

Dita e Pestė: Mėngjesi nė Hotel. Paradite vizitė panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore tė Pragės si: Haratchani, Kisha e Loretos, Kėshtjella e Pragės, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda kėshtjellės dhe Galeria Kombėtare, Katedralja Shėn Vitus, Bazilika e Shėn Xhorxhit, Pallati Mbretėror, Rrugica e artė. Pasdite, Nisja pėr nė Bratislavė. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Gjashtė: Mėngjesi nė Hotel. Vizitė e shkurtėr nė Monumentet Kryesore te qytetit tė Bratislavės. Mė pas, Nisja pėr nė qytetin e Budapestit, nė Hugari. Mbėrritje gjatė mesditės. Vizitė me guidė ne dispozicion nė pikat turistike mė tė bukura tė Budapestit, si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shėn Matias, Katedralja e Shėn Stefanit, Kėshtjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nėpėr urat e Budapestit, si: Ura e Luanėve, Ura e Elisabetės e cila ėshtė Ura e parė e varur nė Botė, Statuja e Shėn Gellertit, kalimi mbi urėn e Margaritės. Nisja pėr nė Beograd. Sistemimi nė Hotel.
Dita e Shtatė: Mėngjesi ne Hotel. Paradite Vizitė e shkurtėr e Beogradit dhe Nisja pėr nė Tiranė. Ndalesė e shkurtėr nė Prishtinė. Mbrritja nė Tiranė.

Me Shume Detaje: Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe pėrfshin:
1. Udhėtimi me autobus Tiranė - Split - Zagreb - Vjenė - Pragė - Budapest - Beograd - Prishtinė - Tiranė.
2. Akomodim nė hotel: 2 netė nė Pragė, 1 natė nė Split ose Zadar, 1 natė nė Vjenė, 1 natė nė Bratislavė dhe 1 natė nė Beograd.
3. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
4. Shėtitjet me autobus sipas programit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

Opsionale: Vizitė nė qytetin piktoresk tė Karlovy Vari-t. €10