UDHĖTIM NĖ BARCELONĖ

DETAJET E TURIT

Dita e Parė:Fluturimi direkt Tiranė - Barcelonė. Nisja nga Tiranaa nė orėn 11.50, Mbrritja nė Barcelonė nė orėn 14.40. Transferimi nė Hotel. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.

Dita e Dytė:Mėngjesi nė Hotel. Shėtitje nė bulevardin Passeig de Gracia, bulevardi me markat mė tė mira nė qytet si dhe vendi ku gjenden Vilat me arkitekturėn mė tė veēantė nė qytet si Casa Mila, Majestic hotel, Casa Batllo, Casa Amatller, Casa Lleo i Morera dhe sheshi qendror i qytetit, Plaēa Catalunya, vendi ku gjendet statuja e Cesk Macia. Vazhdohet nė lagjen Gotike tė Barcelonės, me Pallatin e Muzikės Katalanase, njė vepėr shumė e bukur e Louis Domenech i Montaner. Pėrfundoihet me Sheshin Placita de la Seu, ku gjendet Katedralja e Barcelonės e Shėn Eulalisė.Dita e Tretė:Mėngjesi nė Hotel. Paradite, Vizitė: Parku i mrekullueshėm Guell, i modeluar nga Antoni Gaudi, Sagrada Familia, Katedralja e jashtėzakonshme, e cila pėrbėn edhe simbolin e qytetit tė Barcelonės, Aquariumi i Barcelonės, Parc de la Ciutadella ku gjenden Kėshtjella e tre dragojve, Monumenti Cascada si dhe Harku i Triumfit dhe Torre Agbar. Pasdite, vizitė: Sheshi Espania dhe Kodra Monjuik ku gjenden Stadiumi Olimpik dhe sheshet olimpike, Museu Catalan d'Arts. Shėtitja vazhdon tek Porti i Krociereve ku gjendet Mirador de Colom, statuja e Kristofor Kolombit, Rruga tregtare Las Rambas, ku gjendet njė prej veprave arkitekturore tė Antoni Gaudit, Palau Guell si dhe sheshi i mrekullueshėm Reial. Vazhdon vizita: Marina Olimpike me dy kullat mė tė larta, si Hotel Arts dhe Mapfre dhe tek stadiumi i FC Barcelona pėr tė vizituar muzeun edhe stadiumin e skuadrės sė qytetit. Fjetje nė Hotel.
Dita e Katėrt:Mėngjesi nė Hotel.
Opsionale: Vizitė nė Montserrat, ku ndodhet Manastiri i Montserratit.
Pasdite vonė, Transferta nė Aeroportin e Barcelonės. Fluturimi direkt Barcelonė - Tiranė. Nisja nga Barcelona nė orėn 15.20. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 17.50.Nė pagesė pėrfshihen:

1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion Tiranė - Barcelonė - Tiranė.
2. Transfertat dhe Shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel.

4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 40 x 20x 25 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.


Udhėtimi pėr nė Montserrat kushton €12.

Bileta per Familjen Sagrada kushton 30 euro
Bileta per te vizituar Parkun Guell kushton 11 euro

Kujdes:
Nėse ndryshojnė kriteret pėr hyrjen nė Spanje, dhe bėhet i pamundur organizimi i udhėtimit, kthehet pagesa, pa vlerėn e biletės, vlerė e cila mbetet nė Kompaninė Ajrore,
Ne do tė kryejmė proēedurėn pėr kthim edhe tė kėsaj vlere, por nuk garantojmė kthimin e saj.