CATANIA DHE PALERMO


NISJA 10 SHTATOR CMIMI 329 EURO

DETAJET E TURIT


Dita e Parė: Fluturimi Tiranė - Catanya. Nisja nga Tirana nė orėn 13.45. Mbrritja nė Catania nė orėn 15.20. Nisja pėr nė Messina. Vizitė e Monumenteve tė qytetit: Katedralja Messinės, Piazza Duomo, Kulla Kėmbanės, Kisha Annunziata dei Catalani, Zona Falcata, Fontana di Nettune, Kisha e Krishtit Mbret. Vazhdimi Udhėtimit pėr nė Taormina. Vizitė nė Taormina: Corso Umberto, Piazza IX Aprile, Katedralja San Nicola, Kisha Madonna della Rocca, Isola Bella dhe Castelmolo. Vazhdon Udhėtimi pėr nė Catania. Vizitė e Monumenteve kryesore nė Catania: Piazza del Duomo, Katedralja e Catanias, Via Etnea, Piazza Dell Univerista, Porta Garibaldi, Via Crociferi me 4 Kishat, Kalaja Ursino. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.
Dita e Dytė: Mėngjes nė Hotel. Nisja pėr nė Syracuse. Vizitė nė Syracuse: Qyteti Vjetėr apo Ishulli Ortigia, Tempulli Apollo, Castello Maniace, Fontana Arethusa, Piazza Duomo, Fontana Diana. Vazhdon Udhėtimi pėr nė Noto. Vizitė nė Noto: Katedralja San Nicola, Kisha Santa Chiara, Palazzo Nicolaci, Fontana d’Ercole. Vazhdimi Udhėtimit pėr nė Modica. Vizitė nė Modica: Corso Umberto me Kishat Kalaja Modica, Pizzo Belvedere, Teatri Garibaldi, Pallati Mercedari. Vazhdon Udhėtimi pėr nė Ragusa. Vizitė nė Ragusa: Katedralja San Giorgio, Ragusa Ibla, Kėshtjella Donnafugata. Vazhdon Udhėtimi pėr nė Agrigento. Vizitė nė Agrigento: Rruga Atenea, Manastiri Santo Spirito, Pallati Episcopal, Katedralja San Gerlando. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Tretė: Mėngjes nė Hotel. Nisja pėr nė Marsala. Vizitė nė Marsala: Porta Garibaldi, Piazza della Republica, Palazzo VII Aprile, Kisha e Purgatorio, Lungomare. Vazhdimi Udhėtimit pėr nė Trapani. Vizitė nė Trapani: Kulla Ligny, Katedraljae Trapanit, Fontana Saturn, Kulla e Orave Binjake, Kisha e Purgatorio. Vazhdimi Udhėtimit pėr nė Erice. Vizitohet Fshati karakteristik dhe Kalaja. Vazhdon Udhėtimi pėr nė Palermo. Vizitė e Monumenteve kryesore tė qytetit nė Palermo: Pallati Norman, Kisha San Giovanni, Katedralja Palermo, Katedralja Monreale, Teatri Massimo. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.Dita e Katėrt: Mėngjes nė Hotel. Nisja pėr nė Cefalu. Vizitė nė Cafalu: Katedralja Cefalu, La Rocca, Lungomare. Nisja pėr nė Aeroportin e Catanias. Nisja nga Catania nė orėn 17.00. Mbrritja nė Tiranė nė orėn 18.20.Nė pagesėn pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.