Tirana.social ėshtė njė platformė, e cila ka prioritet privatėsinė, transparencėn dhe ofrimin e njė ambjenti virtual qė u shėrben pėrdoruesve nė mėnyrė tė shėndetshme. Vetė emėrtimi tregon qė targetohet vetėm njė audiencė shqiptare me njė bankė modeste anėtarėsh.

Idea a njė rrjeti social lokal lindi si njė nevojė pėr t’iu pėrgjigjur keqpėrdorimit dhe mungesės sė transparencės qė ofrojnė rrjetet sociale tradicionale.

Nė tirana.social, ēdo regjistrim do tė jetė shumė i pėrgjegjshėm dhe ēdo i regjistruar do tė verifikohet nga administratori personalisht me anė tė e-mail ose numėr telefoni. Tirana.social nuk lejon reklama nga palė tė treta, por se prioriteti i vetėm ėshtė krijimi i njė ambjenti virtual shumė tė shėndetshėm, tė vėrtetė dhe ofrimi i mundėsive tė qėndrueshme.

Nuk do tė tolerohet asnjė i regjistruar i paverifikuar. Kjo platformė nuk mund tė pėrdoret pėr aktivitete tė paligjshme.