PROFILI I PUNĖS –Ekspert Biznesi (SOHO)

Shteti: Shqipėri
Qyteti: Fier


Qėllimi i pozicionit
Tė promovojė produktet e kompanisė duke kryer aktivitetin nė terren me klientė tė ndryshėm biznesi.
Tė ndjekė/perfundojė procesin e shitjes dhe tė konkludoje firmosjen e kontratės sė pajtimtarit me qėllim arritjen e objektivave tė caktuara.

Detyrat kryesore:
1.Takime tė pėrditshme nė terren me klientė potencialė SOHO (biznese te vogla) nė zonėn e pėrcaktuar.
2.Identifikimi i kėrkesave dhe ofrimi i zgjidhjeve tė pėrshtatshme pėr komunikim
3.Negocimi dhe realizimi i kontratave tė reja sipas procedurave tė dakordėsuara nga kompania.
4.Prezantimi i portofolit tė produkteve duke pėrdorur materiale marketingu (Kataloge, produkte demo etj)
5.Hedhja nė sistem e kontratave tė lidhura me klientet.
6.Realizimi i objektivave sasiore dhe cilėsore pėr kontratat e reja biznes.
7.Detyra te tjera sipas kerkeses sė Supervizorit/Kompanise.

Aftesite e kerkuara:

• Experienca tė mėparshme nė shitje ose promocione nė terren.
• Aftėsi shumė tė mira komunikimi dhe negocimi.
• I/E orientuar drejt ofrimit tė njė eksperience tė shkelqyer pėr klientet.
• Aftesi shumė tė mira tė menaxhimit tė kohes dhe menaxhimit tė situatave qė kėrkojne zgjidhje.
• I/E gatshėm/gatshme pėr tė punuar nė terren.
• Aftėsi pėr tė zgjidhur dhe deleguar problematikat.
• Gjuha angleze (pėrbėn avantazh).
• Njohuri nė telekomunikacion (pėrbėn avantazh).
• Tė kryejė detyra tė tjera sipas nevojave tė kompanisė.

Kandidatėt e interesuar janė tė ftuar tė aplikojnė pėr pozicionin vakant duke dėrguar njė CV nė formatin e pėrcaktuar si nė linkun: Job Detail | ONE
Afati i fundit: 19 Gusht.

*Ju lutemi specifikoni gjithashtu pozicionin dhe qytetin pėr tė cilin jeni tė interesuar dhe pėr tė cilin aplikoni. Procesi i pėrzgjedhjes dhe rekrutimit do tė kryhet pėrmes partnerėve dhe bashkėpunėtorėve tanė.