DJI Mavic Air 2 FMC Super Combo
Karakteristikat e produktit: Video 8K Hyperlapse me kalim kohe Video deri nė 4K60p dhe imazhe 48MP
Deri nė 34 minuta kohė fluturimi Pėrfshirė telekomandė
DJI Mavic Air 2 kombinon njė kornizė tė palosshme dhe tė lėvizshme me njė sistem kamerash tė nivelit tė lartė.
Gimbal me 3 boshte ka njė sensor CMOS 1/2" tė aftė pėr tė kapur shkrepje 8K Hyperlapse, video 4K60, video me lėvizje tė ngadaltė 240 fps 1080p dhe fotografi deri nė 48 MP.
Pėrveē kėsaj, fotot, panorama dhe video mund tė tė regjistrohet nė HDR pėr rezultate mė dinamike.
Tė gjitha pamjet tuaja mund tė ruhen nė 8 GB memorie tė brendshme dhe nė kartat SD opsionale me madhėsi deri nė 256 GB.
Pėr t'ju ndihmuar tė kapni tė gjitha kėto pamje mahnitėse janė njė mori teknologjish tė integruara gjurmimi dhe shmangie inteligjente tė pengesave.
FocusTrack kombinon tre veēori tė ndryshme gjurmimi me aftėsi qė pėrfshijnė gjurmimin e subjekteve dhe ndjekjen e shtigjeve tė paracaktuara tė fluturimit.
Advanced Pilot Assistance Systems 3.0 (APAS) ėshtė i vetėdijshėm pėr Mavic Air 2 nė hapėsirėn 3D dhe afėrsinė e tij me njerėzit dhe objektet pėr tė ndihmuar nė shmangien e pėrplasjeve aksidentale.
Kthimi nė shtėpi (RTH) dhe opsionet precize tė uljes mbėshteten nė mėnyrė qė tė mund ta merrni me lehtėsi dhe siguri dronin kur tė pėrfundoni xhirimet.
Njė bateri e fuqishme 3500 mAh mund ta mbajė Mavic Air 2 tė fluturojė deri nė 34 minuta nė tė njėjtėn kohė.
Ndėrsa jeni nė ajėr, ju mund tė fluturoni dronin me shpejtėsi deri nė 43 mph deri nė 11.5 milje larg.
Telekomanda e pėrfshirė mbėshtet teknologjinė OcuSync 2.0 pėr t'ju siguruar tė dhėnat e telemetrisė sė fluturimit dhe njė pamje tė drejtpėrdrejtė tė asaj qė sheh droni nė smartphone tuaj tė bashkangjitur.
Mund tė transmetojė video me cilėsi deri nė 1080p deri nė 6,2 milje larg. Sė bashku, Mavic Air 2 ju jep mjetet qė ju nevojiten pėr tė zgjeruar filmimin tuaj me pamjet ajrore me cilėsi krijuese dhe profesionale.

FocusTrack

Cel. : 0695650330

WhatsApp