Webhelp 20230316 -2024 AL

 1. Standart Lushnje, ofroj vend pune Drejtor Departamenti Komercial
  E2 Partners Group, nė emėr tė klientit tė saj, njė grup privat nė Shqipėri me qėndėr nė Lushnje, i pranishėm me aktivitete pėr zhvillimin e pasurive tė paluajtshme, shitjet me pakicė, ofrimin e shėrbimeve dhe manaxhimin e hapėsirave tregtare i cili ėshtė nė kėrkim tė kandidatėve pėr pozicionin e Drejtor Departamenti Komercial.

  PĖRSHKRIMI POZICIONIT:

  Ofron frymėzim, mbėshtetje, drejtim dhe udhėheqje , me qėllim sigurimin e shpėrndarjes sė planit tė biznesit. Siguron kėshtu arritjen e objektivave vjetore dhe mujore pėrmes njė planifikimi optimal nė pėrputhje me procedurat dhe politikat e brendshme dhe tė jashtme. Pėr mė tepėr, ėshtė pėrgjegjės pėr garantimin e konkurrencės, profesionalizmin e punonjėsve dhe efektivitetin e rrjetit tė njėsive nėn pėrgjegjėsinė e tij / saj.


  PĖRGJEGJĖSITĖ KRYESORE:


  Pėrgjegjėsitė nė drejtim tė pėrcaktimit tė strategjisė dhe planifikimin e biznesit


  • Koordinon, zbaton dhe monitoron planin e biznesit pėr rrjetin e njėsive pėr tė arritur objektivat e buxhetuara pėrmes aktiviteteve proaktive tė biznesit, shėrbimit dhe shitjes sė kryqėzuar.
  • Pėrcakton strategjinė e njėsive pėr t’u pėrshtatur me objektivat e pėrgjithshme tė kompanisė.
  • Identifikon vendet e mundshme, zhvendosjet, zgjerimin, rimodelimin dhe mirėmbajtjen e vazhdueshme pėr njėsitė.
  • Negocion nė mėnyrė efektive me partnerė dhe pale tė treta pėr zhvillimin e mėtejshėm tė strategjive tė biznesit.
  • Merr pėrsipėr rolin udhėheqės nė projekte tė rėndėsishme pėr zhvillimin e rrjetit.
  • Vepron si kujdestar i imazhit tė markės nė rrjetin e tij / saj tė degėve.
  • Siguron dhe koordinon qė tė gjitha aktivitetet dhe proceset nė njėsitė pėrkatėse janė zbatuar nė pėrputhje me procedurat dhe politikat e brendshme.
  • Organizon takime tė rregullta me punonjėsit e degės nė mėnyrė qė t’i trajnojė ata qė tė respektojnė dhe tė zbatojnė vlerat e grupit dhe kodin e sjelljes dhe tė veprojė nė mėnyrė rigoroze nė pėrputhje me procedurat dhe politikat nė fuqi.
  • Viziton rregullisht njėsitė nė mėnyrė qė tė identifikohen nė kohė mospėrputhjet dhe / ose mashtrimet e mundshme.
  • Identifikon kėrcėnimet dhe mundėsitė konkurruese, dhe udhėheq zhvillimin e planeve tė veprimit pėr trajtimin e tyre.
  • Analizon mundėsitė e tregut dhe mbetet i pėrditėsuar nė lidhje me konkurrencėn
  • Bėn disa propozime konkrete pėr tė pėrmirėsuar imazhin e njėsive, produktet dhe mjetet e marketingut.
  • Pėrgatit analiza financiare pėr ēdo projekt tė propozuar


  Pėrgjegjėsitė nė aspektin e Rezultateve tė Biznesit

  • Koordinon dhe siguron arritjen e Planit tė Biznesit tė miratuar nga Drejtori Ekzekutiv nė pėrputhje me rregullat dhe procedurat nė fuqi nė institucion.
  • Zbaton strategjinė e kompanisė dhe siguron qė politika e biznesit tė institucionit, vlerat korporative dhe vendimet e marra tė zbatohen.
  • Monitoron nga afėr treguesit kryesorė tė performancės tė njėsive nėn pėrgjegjėsinė e tij / saj, propozon sa herė ėshtė e nevojshme zgjidhje pėr pėrmirėsimin e performancės dhe ofron udhėzime dhe trajnim.
  • Monitoron qė cilėsia e shėrbimeve tė ofruara nė Rrjetin e tij/ e saj ėshtė nė pėrputhje me standardet institucionale
  • Koordinon, monitoron dhe rishikon ritmin operacional tė njėsive si dhe efektivitetin e orarit operativ tė punės pėr tė siguruar njė maksimizim tė efikasitetit dhe njė optimizim tė potencialit tė biznesit nė mėnyrė qė tė pėrmirėsojė konkurrencėn.
  • Pėrgatit dhe bėn propozime konkrete pėr nė lidhje me planifikimin dhe rishikimin e Planit tė Biznesit
  • Nxit pėrmirėsimin e efikasitetit tė rrjetit tė shitjes me pakicė nėpėrmjet racionalizimit (duke pėrdorur metodat e zhvendosjes / rialokimit / zėvendėsimit / shitjes) nė bashkėpunim me ekipin e shitjes


  Pėrgjegjėsitė nė aspektin e Menaxhimit tė Stafit


  • Mban takime tė rregullta me Menaxherėt e Njėsive pėr tė ndarė pėrvojat dhe pėr t'u ofruar atyre drejtim dhe udhėheqje.
  • Krijon njė kulturė tė performancės sė lartė ndėrmjet skuadrės sė menaxhimit tė degės.
  • Maksimizon performancėn e Menaxherėve tė Njėsive dhe skuadrave tė tyre duke identifikuar nevojat pėr zhvillim dhe pėr trajnim. Mėson, trajnon dhe mbėshtet Menaxherėt e Njėsive dhe punonjėsit e tjerė tė forcės shitėse.
  • Vazhdimisht shqyrton dhe mat aktivitetet e skuadrės kundrejt objektivave tė tyre tė performances.
  • Merr pjesė nė procesin e rekrutimit pėr tė gjithė punonjėsit nėn pėrgjegjėsinė e tij / saj.
  • Planifikon numrin dhe strukturėn e stafit tė tij / saj
  • Siguron qė Menaxherėt e Njėsive tė fokusohen dhe drejtojnė skuadrėn nėn pėrgjegjėsinė e tyre pėr tė dhėnė rezultate tė jashtėzakonshme.
  • Siguron qė nėn-performanca ėshtė adresuar shpejt dhe nė mėnyrė tė pėrshtatshme, duke u angazhuar me Menaxherėt e Njėsive pėr tė adresuar dhe zgjidhur ēėshtjet.
  • Siguron qė punonjėsit e talentuar tė degėve tė identifikohen dhe qė ekzistojnė mundėsitė pėr rritje.  KĖRKESAT MINIMALE:


  • Diplomė universitare nė Administrim Biznesi ose degė tė ngjashme.
  • Tė jetė etik/e nė marrėdhenie me kolegėt.
  • Njohje tė mira nė Marketing dhe tė parimeve tė reklamimeve, duke pėrfshirė sektorin e marketingut, rritjen e ofertės sė produkteve, pėrfitimet nga shitjet.
  • Aftėsi tė mira ndėrveprimi nė biznes dhe shitje: Ai/Ajo duhet tė ketė aftėsi tė shkėlqyera nė komunikim verbal dhe tė shkruar, me palėt e interesuara dhe me tė gjithė palėt e tjera.
  • Aftėsi tė mira negociuese nė mbyllje kontratash
  • Eksperiencė Pune tė paktėn 3 vite nė njė profil tė ngjashėm ėshtė e preferueshme
  • Aftėsi tė forta organizative dhe vėmendje ndaj detajeve
  • Aftėsia pėr tė punuar nėn presion duke ruajtur njė shkallė tė lartė tė saktėsisė sė tė dhėnave
  • I matur, i besueshėm dhe profesional nė marrėdhėniet me ekzekutivėt e Kompanisė.
  • Aftesi shumė tė mira nė menaxhimin dhe motivimin e stafit.
  • Tė ketė aftėsi tė mira komunikimi dhe bashkėpunimi ne grup
  • Njohuri tė mira tė paketes Office.
  • Njohuri shumė tė mira nė gjuhėn anglisht  Jeni tė lutur tė dėrgoni aplikimin tuaj nė adresėn e-mail: jobs@e2partners.info

  Aplikimi juaj duhet tė pėrmbajė njė CV tė pėrditėsuar dhe njė letėr motivimi pėr pozicionin pėrkatės deri nė datėn 18 Shkurt 2019.

  Ju do tė kontaktoheni nga ekipi E2 Partners nėse jeni pėrzgjedhur pėr tė vijuar me proēesin e intervistave.

  Nė bazė tė ligjit Pėr mbrojtjen e tė Dhėnave Nr. 9887, datė 10.03.2008, dhe rekomandimeve nga Institucioni i Komisionerit Pėr Mbrojtjen e tė Dhėnave,
  ju bėjmė me dije se tek ne CV-ja juaj ėshtė e sigurt dhe trajtohet nė konfidencialitet tė plotė.


  Apliko


    Raporto