Shes libra me tregime italiane tė autorit Italo Kalvino. Libri pėrmban 17 tregime dhe kushton 250 Lekė tė reja. Librat janė tė rinj dhe shiten me copė ose me shumicė. Titulli i librit ėshtė "I fundit vjen korbi". Autori i librit, Italo Kalvino, bėn pjesė nė radhėn e shkrimtarėve tė shquar pėrparimtarė italianė, krijimtaria e tė cilėve i pėrket kryesisht periudhės sė pas Luftės sė Dytė Botėrore. Ai ėshtė njė ndėr zėdhėnėsit mė me zė tė neorealizmit italian. Ka botuar edhe shumė libra tė tjerė, tė cilėt janė pėrkthyer dhe botuar edhe nė Shqipėri. Pėr shkollat private, por jo vetėm, qė duan tė ngrenė dhe tė pasurojnė bibliotekat e tyre, u ofroj kėtė mundėsi pasi kam disa kopje tė kėtij libri. Nė qoftė se dikush do ti blejė tė gjitha kopjet, ka pazar tjetėr. Ky libėr mund tė blihet edhe pėr dhuratė, pėr nxėnės shkollash apo edhe tė rritur, pasi nuk kushton shumė. Kush ėshtė i interesuar pėr ta blerė librin, tė telefonojė ose tė dėrgojė mesazh nė kėtė numėr: Cel. : 0674878225

WhatsApp