Shes libra me tregime italiane t autorit Italo Kalvino. Libri prmban 17 tregime dhe kushton 250 Lek t reja. Librat jan t rinj dhe shiten me cop ose me shumic. Titulli i librit sht "I fundit vjen korbi". Autori i librit, Italo Kalvino, bn pjes n radhn e shkrimtarve t shquar prparimtar italian, krijimtaria e t cilve i prket kryesisht periudhs s pas Lufts s Dyt Botrore. Ai sht nj ndr zdhnsit m me z t neorealizmit italian. Ka botuar edhe shum libra t tjer, t cilt jan prkthyer dhe botuar edhe n Shqipri. Pr shkollat private, por jo vetm, q duan t ngren dhe t pasurojn bibliotekat e tyre, u ofroj kt mundsi pasi kam disa kopje t ktij libri. N qoft se dikush do ti blej t gjitha kopjet, ka pazar tjetr. Ky libr mund t blihet edhe pr dhurat, pr nxns shkollash apo edhe t rritur, pasi nuk kushton shum. Kush sht i interesuar pr ta bler librin, t telefonoj ose t drgoj mesazh n kt numr: Cel. : 0674878225

WhatsApp