rregullore

Rregullore

Rregullat dhe zbatimi i tyre, ėshtė baza pėr funksionimin e ēdo tregu!

Mė poshtė po paraqesim rregullat pėr njė mbarėvajtje optimale pėr tė gjitha palėt!

Subjekti qė nuk i respekton ato, i hiqet automatikisht e drejta e publikimit nga 1 muaj deri nė 1 vit!

Rregulla:
 1. Aktualizimi / refreshi i ofertave permanent - ēdo ditė nė bllok – me qėllimin e vetėm pėr tė dalė nė krye,
  ėshtė kategorikisht me pagesė, pėr kėdo edhe pėr ata qė kanė vetėm 1 ofertė!!!

 2. Ndalohen:
  Njoftimet qė nuk i takojnė rubrikės!
  Njoftimet / ofertat dublikatė!
  Njoftimet ku mungon oferta konkrete, me karakteristikat qė parashikohen nė formularin publikues.
  Shembull: Astriti – publikon: shes gjithēka me ēmime konkuruese dhe kaq!!!
  Kjo ofertė mund tė publikohet vetėm tek rubrika prezanto biznesin ose nė Direktorinė e bizneseve = Adresari!


  Titujt e pėrgjithshėm ose pa objekt – qė nuk kanė elementėt qė karakterizojnė ofertėn dhe lodhin klientin! Ndalohen elementėt nė tituj qė kėrkojnė tė tėrheqin vėmendjen me shprehje dhe shenja bombastike!

 3. Pėrmbajtja e ofertės duhet tė ketė elementėt bazė,
  pėr tė ndihmuar klientin tė krijojė njė vizion sa mė tė saktė mbi ofertėn dhe ofruesin!

Terminologji:
Njoftime <> Oferta
1 njoftim mund tė ketė 1 ose njė listė me oferta! Oferta ėshtė njėsia elementare mė e vogėl qė merret pėr bazė nė pėrllogaritje!

Subjekti <> Emri (emrat = username)
1 subjekt mund tė ketė disa punonjės apo filiale. Ėshtė e llogjikshme qė secili punonjės tė ketė emrin e tij, llogarinė e tij. Ēdo gjė nė rregull, sa gjatė lidhja e emrave tė punonjėsve me subjektin ėshtė transparente. Shuma e ofertave tė punonjėsve tė njė subjekti ėshtė elementi bazė nė pėrllogaritje!

Nė tabelėn mė poshtė sqarohen paketat/ēmimet pėr subjektet qė publikojnė / aktualizojnė!

Pėr subjektet / personat privatė qė publikojnė / aktualizojnė, pėr javėn e parė, publikimi ėshtė falas = Free!
Tarifat e Rubrikave: