WebCall Alesio-Alesio RoiData HP
No Recent Activity
About Tirana_Center_of_Technology
Shteti:
Shqipėri
Qyteti:
Tiranė
Emri i Subjektit:
Tirana Center of Technology
Celular/Mobil:
067 686 1620
Adresa:
Rr. e Durresit, Nr. 53 (perballe gjimnazit Q. Stafa / siper bankes BKT/ Kati 5 )
Rubrika/fusha e aktivitetit:
Kurse Profesionale
Specifikat/Specializimi:
Tirana Center of Technology

Qendra e Teknologjisė Tiranė (TCT) ėshtė njė qendėr e specializuar pėr trajnime profesionale nė fushėn e teknologjisė sė informacionit (IT). TCT klasifikohet si nje institucion i mėsimdhėnies se njohurive praktike. TCT nga ana e vėshtirėsisė sė arsimimit paralelizohet me shkollat profesionale post-sekondare dhe shkollat e larta.

Tė mėsuarit nė Qendėr (TCT) bazohet nė analizė dhe zgjidhje problemesh duke aplikuar metodėn “Hands-on” (Praktikė). Studentėt aftėsohen nė programim si edhe administrim te serverave dhe rrjetit. Tė gjithė ekspertėt e TCT tė cilėt u pėrcjellin ekspertizėn e tyre studentėve tė Qendrės, punojnė ose kanė punuar nė fushat e tyre respektive nė kompani private dhe publike. Ekspertėt kryesorė, gjithashtu themeluesit e TCT, tė cilėt kanė studiuar dhe punuar nė SH.B.A. nė programime, rrjete kompjuterike dhe administrim serverash, sjellin njė frymė perėndimore nė mėsimdhėnie vetėm praktike dhe marrėdhėnie profesionale instruktor-student brenda ambjenteve te qendrės.
NIPT:
L41726451F

kartvizita

Edit Value
Home Page
http://www.tct.al
Njoftime
120