PDA

Trego pamjen e plotė tė : AL, permbledhje mbi vende te lira pune per specialiste, menaxhere, financiere etj.Genta
28.09.2005, 11:04
Punedhensi: SERENA MOBILERI
Tel / Fax: 0692073125 /
serenamobileri@hotmail.com (serenamobileri@hotmail.com)
Profesioni: Menaxher Marketingu
Te kete mbaruar arsimin e larte.
Te kete eksperienc ne fushen e bisnesit, mosha deri ne 35 vjec.
Te kete njohuri te mira te gjuhes anglese.
Te njoh programet baze te kompjuterit.
Te kete aftesi te mira komunikuese.
Te kete leje drejtimi per automjet.
Te jete i gatshem te udhetoj ne rrethe te ndryshme te Shqiperise.


Punedhensi: Edilcentro sh.p.k
Tel / Fax: 355937 / 357728
info@gruppoedilcentro.com (info@gruppoedilcentro.com)
Profesioni: Menaxher Marketingu
Kerkojme te punesojme nje Menaxher Marketingu , mosha deri ne 35 vjec , duhet te kete mbaruar fakultetin ekonomik , te dije mjaft mire programet baze te kompjuterit , dhe te zoteroje gjuhen italiane .


Punedhensi: Tegola Edilcentro sh.p.k
Tel / Fax: 355937 / 357728
info@gruppoedilcentro.com (info@gruppoedilcentro.com)
Profesioni: Inxhinier
Kerkojme te punesojme nje inxhinier elektrik ose elektronik , mosha deri ne 40 vjec , te dije mire programet baze te kompjuterit dhe italishten .

Punedhensi: American Bank of Albania
Tel / Fax: (04)-276 205 / 04 - 248 762
jnikolla@ambankalb.com (jnikolla@ambankalb.com)
Profesioni: Drejtor
The American Bank of Albania is looking for Branch Managers in the following Cities:

- LUSHNJA
- GJIROKASTRA

The candidates should have at least three years BANKING EXPERIENCE; they should have good communication skills and a very good knowledge of the English language.

The applicants should submit:

1-A detailed curriculum vitae, together with a recent photograph
2-A copy of their Diploma (to be accompanied by marks list)
3-Two reference letters from previous or current employeer.Punedhensi: Gentalb shpk
Tel / Fax: /
gentalb@hotmail.com (gentalb@hotmail.com)
Profesioni: Financier
Kekohet financiere me njohuri ne programet alfa dhe financa 5 per te punuar prane nje Studio Konatbiliteti dhe biznesi "Gentalb" e cila ofron :
Mbajtje Kontabiliteti
Konsulenca financiare dhe Ligjore
Tatim Taksa
Plan biznesi
Vleresime real estate
Studim Tregu dhe plane fizibiliteti
Kurse trajnimi mbi Planin konatabel dhe mbajtjen e Kontabilitetit ne menyre te informatizuar.
Kjo studio ben trajnimin e ekonomisteve te rinj dhe punesimin e tyre prane kompanive te cilat ajo mbulon.Punedhensi: Huawei Technologies Co. L.t.d.
Tel / Fax: /
mpanavija@huawei.com (mpanavija@huawei.com)
Profesioni:
We are looking for an ACCOUNT MANAGER

Responsibilities:
1 – General marketing of the Huawei brands:
- Organize and take part in technical conferences in the field of industry, seminars and exhibitions
- Organize and deliver presentations on product line and company profile
- Publish advertisements and articles on product line, give suggestions on type of media to be used for publication
- Give company promotion presentations of the product line equipment for customers
- Create and maintain archive of technical and promotional documents and materials
2 – Sales activity:
- develop and strengthen relationships with customers at assigned account
- promote and sell products to the customers at assigned account
- plan and report activities at assigned account
- formulate target plans and monitor the implementation at assigned accounts
- find and report project opportunities to director
- conduct commercial presentations at the customer side
- conduct commercial and technical meetings at assigned accounts
- monitor market opportunities and competitors activities at assigned accounts
- take part in customer’s events
- adjust technical proposals from the Product manager and PMD
- project support and control customer satisfaction
3 – Market analysis:
- get market information in the relevant business industries

Requirements:
- Hold a Bachelor degree or above in Management, Telecommunications, Information Technology or Computer Science. Additional education is welcome.
- Fluent English (spoken and written)
- At least 2 years of working experience in telecommunication or relevant area is required. Experience in other ventures is preferred,


Punedhensi: Huawei Technologies Co. L.t.d.
Tel / Fax: /
mpanavija@huawei.com (mpanavija@huawei.com)
Profesioni:
We are looking for a MOBILE (GSM) NETWORK PRODUCT MANAGER

Responsibilities:
- Prepare and argue presentation for customers regarding Huawei specific products
- Products quotation
- Prepare professional solutions according to the customer’s requirements
- Projects discovery and improvements

Requirements:
- Telecommunication or Electrical/Electronic Engineering studies
- 2-3 years related experience in marketing with relevant Mobile Networks GSM regarding operators or telecom equipments
- Strong knowledge in wireless network including GSM
- Able to work independently and in a team also in order to complete projects using judgment and experience
- Good written, oral and presentation skills.
- Basic project management skills
- Negotiation and decision-making skills
- Fluent English (spoken and written)


Punedhensi: Huawei Technologies Co. L.t.d.
Tel / Fax: /
mpanavija@huawei.com (mpanavija@huawei.com)
Profesioni:
We are looking for a FIXED NETWORK PRODUCT MANAGER (includes: NGN, Broadband(xDSL) products and
xDSL CPE, Integrated Access Network, Signaling gateway and so on)

Responsibilities:
- Take charge of the development and marketing of Fixed network Product’s market in Albania
- Take charge of the investigation of operator’s requirements and market planning
- Take charge of the admittance, certification and the sales of the products
- Take charge of meeting the annual product sales target

Requirements:
- Graduate from Telecommunication/IT technologies specialty
- Having the experience of bidding, presentation, similar products background is preferred
- Having marketing, sales or development experience in telecommunication industry with more than 2 years
- Working experience of other vendors is preferred
- Fluent English (spoken and written)


Punedhensi: ESTETICTV
Tel / Fax: /
estetictv@web.de (estetictv@web.de)
Profesioni:
kėrkon tė punėsojė njė Redaktor-Korrektor letrar qė tė ketė njohuri shume tė mira tė gjuhės dhe gramatikės shqipe. Kushtet e punės dhe paga e kėnaqshme. Tė interesuarit duhet tė jenė me arsim tė lartė dhe tė kenė pėrvojė pune nė redaktimin e librave. Dergoni nje CV ne adresen tone te e-mailit.

Punedhensi: ESTETICTV
Tel / Fax: /
estetictv@web.de (estetictv@web.de)
Profesioni:
kERKOHEN RRADHITESE MATERIALESH PREFEROHEN ME NJE GJUHE TE HUAJ .
TE INTERESUARUT TE DERGOJNE CV ME NJE FOTO DHE TE KENE TE SHOQERUAR EKSPERIENCEN E TYRE NEPUNE

Punedhensi: ESTETICTV
Tel / Fax: /
estetictv@web.de (estetictv@web.de)
Profesioni: Dizajner
Kerkohet mje dizajner grafik faqosje full time.
Te interesuarit te paraqesin CV me nje foto dhe eksperiencen e tyre.

Punedhensi: Estetic TV
Tel / Fax: /
estetictv@web.de (estetictv@web.de)
Profesioni: Gazetar
Kerkohen gazetare me onorare me teme intervista VIP per te gjithe te interesuarit te shkruajne CV me nje photo e shoqeruar me pershkrimin e punes se tyre dhe eksperiencen e tyre
FLM

Punedhensi: Firme private
Tel / Fax: 222-044 / 226-999
adfa_al@yahoo.fr (adfa_al@yahoo.fr)
Profesioni:
Nje firme private kerkon te punesoje nje asistente dhe nje vajze tjeter qe te merret me marredheniet me publikun.
Kerkesat jane: 1-te dije anglisht ose frengjisht.
2-te jete mbi 22 vjec.
3-te dije programet baze te kompjuterit.

Punedhensi: AMC
Tel / Fax: 04275151 / 04275194
human-resources@amc.al (human-resources@amc.al)
Profesioni: Inxhinier
Ne kerkojme Inxhinier Elektronik

Kandidatet e interesuar duhet te plotesojne kerkesat e meposhtme:

1. Te kene diplome universitare ne Inxhinieri Elektronike, drejtim Kompjuter.
2. Te kene mesatare te notave mbi 7.5.
3. Te kene njohuri mbi Telekomunikacionin.
4.Te kene njohuri shume te mira te gjuhes Angleze.
5.Te kene njohuri shume te mira te paketes Microsoft Office.
6.Te jene te motivuar.
7.Te jene te komunikueshem dhe te motivuar ne pune.

Avantazh:
1.Te kene eksperience ne pune.Punedhensi: AMC
Tel / Fax: 04275151 / 04275194
human-resources@amc.al (human-resources@amc.al)
Profesioni: Inxhinier
Ne kėrkojmė: SPECIALIST IT - Corporate Business Support

Detyrat kryesore tė pozicionit:

Analizimi dhe zhvillimi i aplikimeve Client/Server tė AMC-sė.
Supervizimi dhe mirėmbajtja e serverėve DB dhe aplikimeve.
Zhvillimi, azhornimi dhe mirėmbajtja e aplikimeve Internet e Intranet tė AMC-sė.

Kandidatėt duhet tė plotesojnė kushtet e mėposhtme:

Tė jenė diplomuar nė Shkenca Kompjuterike,Informatikė ose Inxhinieri Elektronike.
Tė kenė tė paktėn dy vjet eksperiencė pune nė zhvillimin e software ose DBA.
Tė kenė njohuri shumė tė mira tė Anglishtes teknike, e shkruar dhe e folur.
Tė kenė njohuri shumė tė mira nė dizenjimin dhe administrimin e serverėve RDBMS.(Njohuritė nė Oracle pėrbėjne avantazh)
Tė kenė njohuri shumė tė mira tė gjuhėve tė programimit Delphi, Visual Basic, C++.
Tė kenė njohuri shumė tė mira nė zhvillimin e paketės Microsoft Office 2000, vecanėrisht nė programet Access dhe Excel.
Tė kenė aftėsi shumė tė mira nė studimin dhe implementimin e teknlogjive tė reja.
Tė kenė aftėsi dhe njohuri profesionale nė pėrdorimin e paketave software.
Trajnimet nė teknologjitė e lartpėrmendura pėrbėjnė avantazh.
Tė kenė aftėsi pėr tė punuar nėn presion.
Tė kenė aftėsi shumė tė mira komunikuese.
Tė kenė aftėsi pėr tė punuar nė grup.
Tė jenė tė motivuar.


Punedhensi: FLORYHEN
Tel / Fax: 069 20 60 764 /
shkelqimfortuzi@yahoo.com (shkelqimfortuzi@yahoo.com)
Profesioni:
Kompania e mirenjohur Italo-Shqiptare FLORYHEN me qender ne Durres, ne kuadrin e permiresimit te strukturave te saj organizative, eshte e interesuar per punesimin e nje personi ne pozicionin:

ASISTENTE ADMINISTRATIVE.

Detyrat:
 Ndjekje e kontratave me partnere dhe organizma kombetare dhe nderkombetare
 Hallke baze lidhese ndermjet Administratorit dhe departamenteve te tjera te kompanise.
 Ndjekje e te gjitha detyrave operative te administrimit te perditshem te kompanise
 Koordinim i informacionit ndermjet strukturave te brendshme dhe te jashtme
 Mbajtje dhe administrim i arkives dhe dokumentacionit qarkullues si brenda ashtu dhe jashte kompanise
 Ndjekje e korrespondences se brendshme dhe te jashtme
 Pergatitje dhe administrim i evidencave te ndryshme

Kualifikimet e nevojshme:
 Diplome e shkolles se larte – preferohen deget e fakultetit Ekonomik, Juridik, etj.
 Njohuri shume te mira te gjuhes Angleze dhe Italiane
 Njohuri shume te mira te programeve kompiuterike: MS Word, Excel, Internet, E-mail, etj.
 Aftesi komunikuese dhe bashkepunimi.
 Aftesi per pune ne grup
 Perkushtim, kembengulje, ambicje, korrektesi, deshire per investuar ne pergatitjen profesionale.

Lutemi paraqisni aplikimin tuaj me e-mail ose personalisht duke perfshire CV-ne, diplomen, ēertifikata te kualifikimeve te mundshme, nje Leter per shprehjen e interesit se bashku me nje foto personale.


Punedhensi: Edilcentro sh.p.k
Tel / Fax: 04 / 355937 / 04 / 357728
info@gruppoedilcentro.com (info@gruppoedilcentro.com)
Profesioni: Inxhinier
Kerkojme te punesojme nje inxhinier elektrik , i cili duhet te jete shume i afte ne profesionin e tij dhe te zoteroje shume mire gjuhen italiane.


Punedhensi: American Bank of Albania
Tel / Fax: 04 276 205 / 04 248 762
jnikolla@ambankalb.com (jnikolla@ambankalb.com)
Profesioni: Financier
ABA is looking to hire
Position: Financial Control Senior Clerk
Specific Requirements:
. Senior Experience in Accounting ( a minimum of 3 years)
. Taxation Knowledge
. High level of Business English
. Good comunication skills
. Willingness to work in a team and with longer hrs. when required.

Documents:
. Coversheet and CV (in English Language as well) with a passport size photo
. List of grades of University Studies in Economic (preferable finance-accounting, specialty banking)
. AT least two letters of reference and contact numbers of current or previous employers


Punedhensi: Kalo & Associates
Tel / Fax: 00355 4233532 / 003554 224727
besmira@kalo-attorneys.com (besmira@kalo-attorneys.com)
Profesioni: Informaticien
Kalo & Associates kėrkon njė IT tė brėndshėm.
Tė interesuarit duhet tė plotėsojnė kriterer e mėposhtme:
Arsim i lartė
Eksperience nė kėtė fushė

Tė interesuarit tė na kontaktojnė nė:


Punedhensi: Privat - Kerkon Makinist 4 ngjyresh
Tel / Fax: 358 612 / 358612
mesonjetorja@yahoo.com (mesonjetorja@yahoo.com)
Profesioni:
Shtepia Botuese "Mesonjetorja" kerkon nje makinist 2 ngjyresh ose 4 ngjyresh. Paga dhe kushtet e punes shume te mira. Te interesuarit mund te telefonojne ne numrin e telefonit.

Punedhensi: Banka Amerikane E Shqiperise
Tel / Fax: 04 276 205 / 04 248 762
ljosifi@ambankalb.com (ljosifi@ambankalb.com)
Profesioni: Informaticien
·
Pėrshkrim i Punės: Mirėmbajtja e sistemeve financiare tė tė dhėnave dhe pėrpilimi I raporteve

. Mirėmbajtja e programeve kompjuterike pėr aplikimet financiare, menaxhimin e sistemit tė tė dhėnave, pėrpilimin e raporteve
· Eksperiencė nė pėrpilimin dhe mirėmbajtjen e raporteve
· Eksperiencė Pune nė departamentin e Teknologjisė sė Informacionit.
· Njohuri tė gjuhės SQL
· Aftėsi menaxhimi tė sitemit tė tė dhėnave
· Aftėsi pėr tė punuar ne grup dhe gadishmėira pėr tė punuar jashtė orarit tė punės
· Aftėsi shumė tė mira komunikimi · Njohuri tė mira tė gjuhės Angleze

Dokumentet qe duhet te paraqiten:

· Letėr shoqėruese dhe CV (nė Anglisht)
· Listėn e notave tė studimeve universitare
· Diplomė universitare nė Shekncat e Natyrės ose Inxhinjeri Elktronike/ ose nė fusha tė ngjajshme
· Minimumi 2 letėr reference me numrat e kontaktit tė punedhėnsit aktual dhe tė mėparshėm
· Diploma dhe certifikata tė tjera Kualifikimi


Aplikimet duhet te dorezohen ne Departamentin e Burimeve Njerezore jo me vone se data 30 Shtator 2005.


Punedhensi: Banka Amerikane e Shqiperise
Tel / Fax: Tel: 04 276 205 / Tel: 04 248 762
ljosifi@ambankalb.com (ljosifi@ambankalb.com)
Profesioni: Informaticien
BANKA AMERIKANE E SHQIPERISE DISPONON NJE VEND PUNE NE POZICIONIN E SHERBIMIT NDAJ KLIENTIT

(Help Desk Clerk)
· Te Ndihmoje Klientet per transaksionet ne Bankomate dhe ne POS.
. Te Ndihmoje Klientet me ceshtje qe kane te bejne me Bankomatet, Kartat dhe gjithcka tjeter qe lidhet me to.
· Te siguroje funksionimin e sakte te sherbimeve te siperpermenduara nepermjet kontrolleve te rregullta te mengjesit dhe pasdites.
· Te adresoje nevojat e klienteve tek departamentet perkatese sipas nevojave qe ata kane.
· Perkujdesje mbi klientet ne menyre qe ata te mbeten te kenaqur.
· Te kryeje Autorizimet Online per transaksione me karta VISA, Mastercard, Amrican Express.
· T’u ofroje ndihme klienteve Tregetare per probleme teknike.
· Te informoje klientet e interesuar lidhur me termat dhe kushtet e Bankes.

Aplikuesit duhet te kene aftesi shume te mira komunikimi si dhe njohuri te mjaftueshme te gjuhes angleze. Kerkohet aftesi dhe vullnet per te punuar ne grup dhe te jene te gatshem per te punuar gjate turneve te ndryshueshem pergjate dites dhe nates. Preferohen kandidate me eksperience bankare, sidoqofte banka kryen trajnime perkatese.
Dokumentat qe duhen dorezuar:

· CV-ja sebashku me nje foto (format pashaporte).
· Diploma Universitare: Inxhinieri Elektronike, Informatike, Ekonomik, etj.

Aplikimet duhet te dorezohen ne Departamentin e Burimeve Njerezore jo me vone se data 30 Shtator, 2005.

Punedhensi: Sallon mode ''Monda''
Tel / Fax: 3 761 76 /

Profesioni: Rrobaqepės
te dije te qepe sipas kohes se fundit.Orari tete ore,paga e kenaqshme,te jete e rregullt ne pune dhe te punoje me cilesi.

Punedhensi: Shtėpia Botuese "Mesonjetorja"
Tel / Fax: 358 612 / 358 612
mesonjetorja@yahoo.com (mesonjetorja@yahoo.com)
Profesioni:
Shtepia Botuese "Mersonjetorja" kerkon punetore te kulifikuar ne pozicionin e 1- Makinist qe te punojne me makina Offset 1, 2 dhe 4 ngjyra.
2- Punetore te kualifikuar te liberlidhjes; montues; per agregat liberlidhje, thike 3-aneshe, makina palosese, makina qepese etj.
3- punetore fillestare qe kerkojne te mesojne profesionin e bukur te tipografit.
Paga dhe kushtete e punes shume te mira.
Per ēdo informacion mund te merrni ne telefon.


Punedhensi: Shtėpia Botuese "Mesonjetorja"
Tel / Fax: 358 612 / 358 612
mesonjetorja@yahoo.com (mesonjetorja@yahoo.com)
Profesioni: Operator kompjuteri
Shtėpia Botuese "Mesonjetorja" kerkon nje faqoses te kulaifikuar per programet Page Maker, Fotoshop, Korrel etj.
Paga dhe kushtet e punes shume te mira.

Punedhensi: Shtėpia Botuese \
Tel / Fax: 358 612 / 358 612
mesonjetorja@yahoo.com (mesonjetorja@yahoo.com)
Profesioni: Arkėtar
Kėrkohet:
1- Makinist i kualifikuar pėr makina offset 1, 2 dhe 4 ngjyra. Paga dhe kushtet e punes te kėnaqshme.
2- Punėtore te kulaifikuar te liberlidhjes; montues, per agregat liberlidhje, thike 3-aneshe, makina palosese, makina qepese etj.
3- Punetore fillestare qe kerkojne te mesojne profesionin e bukur te tipografit.
Per ēdo informacion mund te merrni ne telefon ose te dergoni njftim ne adresen tone te e-mailit.


Punedhensi: INTERNATIONAL COMMERCIAL BANK
Tel / Fax: 254-372 / 256-254 / 254-368
info@icbank-albania.com (info@icbank-albania.com)
Profesioni:
WE ARE LOOKING FOR SALE FORCE. PREFERRED EXPERIENCED STAFF FROM BIG & WELL-KNOWN DISTRIBUTION COMPANIES. WE OFFER VERY ATTACTIVE SALARY. PLEASE SEND YOUR CV NOT LATER THAN 22.09.05

Punedhensi: Firme private
Tel / Fax: 222-044 / 226-999
adfa_al@yahoo.fr (adfa_al@yahoo.fr)
Profesioni: Sekretare
Nje firme private kerkon te punesoje nje sekretare qe te kete keto kritere:
1.te kete njohuri te nje gjuhe te huaj anglisht ose frengjisht.
2.te kete njohuri te programeve baze te kompjuterit.
3.Te jete mbi 22 vjec.
4.Te jete e komunikueshme.


Punedhensi: FLORYHEN
Tel / Fax: +355 69 20 60 764 /
shkelqimfortuzi@yahoo.com (shkelqimfortuzi@yahoo.com)
Profesioni:
Kompania e mirenjohur Italo-Shqiptare FLORYHEN me qender ne Durres, ne kuadrin e permiresimit te strukturave te saj organizative, eshte e interesuar per punesimin e nje personi ne pozicionin:

ASISTENTE ADMINISTRATIVE.

Detyrat:
 Ndjekje e kontratave me partnere dhe organizma kombetare dhe nderkombetare
 Hallke baze lidhese ndermjet Administratorit dhe departamenteve te tjera te kompanise.
 Ndjekje e te gjitha detyrave operative te administrimit te perditshem te kompanise
 Koordinim i informacionit ndermjet strukturave te brendshme dhe te jashtme
 Mbajtje dhe administrim i arkives dhe dokumentacionit qarkullues si brenda ashtu dhe jashte kompanise
 Ndjekje e korrespondences se brendshme dhe te jashtme
 Pergatitje dhe administrim i evidencave te ndryshme

Kualifikimet e nevojshme:
 Diplome e shkolles se larte – preferohen deget e fakultetit Ekonomik, Juridik, etj.
 Njohuri shume te mira te gjuhes Angleze dhe Italiane
 Njohuri shume te mira te programeve kompiuterike: MS Word, Excel, Internet, E-mail, etj.
 Aftesi komunikuese dhe bashkepunimi.
 Aftesi per pune ne grup
 Perkushtim, kembengulje, ambicje, korrektesi, deshire per investuar ne pergatitjen profesionale.

Lutemi paraqisni aplikimin tuaj me e-mail ose personalisht duke perfshire CV-ne, diplomen, ēertifikata te kualifikimeve te mundshme, nje Leter per shprehjen e interesit se bashku me nje foto personale.


Punedhensi: ALCA sh.p.k
Tel / Fax: / 254590
alcacompany@hotmail.com (alcacompany@hotmail.com)
Profesioni:
ALCA sh.p.k eshte nje kompani qe merret me perpunimin e sistemeve te aluminit(dyer, dritare, fasada).

Kerkohen: Specialist dhe punetore ne fushen e perpunimit te aluminit.

Per aplikanted specialist duhet te kene minimumi dy vjet eksperience, per punetoret minimumi nje vit eksperience.
Aplikantet duhet te jene te motivuar per pozicionin qe po aplikojne.
Te gjithe te interesuarit te dergojne nje CV ne adresen e email me poshte ose ta dergojne ne adresen e Zyres se kompanise.

Punedhensi: Privat
Tel / Fax: 358 612 / 358 612
mesonjetorja@yahoo.com (mesonjetorja@yahoo.com)
Profesioni:
Kerkohet nje Makinisit me pervoje ne makinat dy ngjyreshe per te punuar ne shtypshkronje. Kushtet dhe paga e kenaqshme. Per ēdo informacion mund te telefononi ne numrin e meposhtem.