PDA

Trego pamjen e plotė tė : Tirane, TENDER: Paketa ushqimore dhe higjienike pėr menaxhimin e rasteveShoqata Misioni Terre des hommes ne Shqiperi
11.04.2021, 00:34
Tender pėr "Paketa ushqimore dhe higjienike pėr menaxhimin e rasteve"Rreth Terre des hommes:
Terre des hommes (Tdh), ėshtė organizatė humanitare zvicerane, e cila operon nė 34 vende tė botės me njė sėrė programesh pėr mbrojtjen e fėmijėve, Tdh vepron nė Shqipėri qė prej vitit 1993, nė fushėn e tė drejtave tė fėmijėve, mbrojtjes sė fėmijėve, migracionit dhe drejtėsisė pėr tė mitur, pėr forcimin e njė sistemi kombėtar tė mbrojtjes sė fėmijėve dhe drejtėsisė nė Shqipėri.

Rreth Tenderit:
Nė kuadėr tė zbatimit tė projektit "Mbėshtetje emergjente dhe rimėkėmbje pėr fėmijėt dhe familjet nė nevojė tė prekura nga pandemia COVID-19 nė Shqipėri" financuar nga Bashkimi Evropian, Tdh shpall tenderin pėr prokurim "Blerja e paketave ushqimore dhe higjienike pėr familjet nė nevojė", pėr 600 familje nė 6 qytete: Lezhė, Shkodėr, Durrės, Tiranė, Korēė dhe Fier.

Standardet pėr pranim:
Ofertuesit e interesuar duhet tė kenė parasysh qė pranohen vetėm ata tenderues qė pėrmbushin kriteret e mė poshtme, duke u mbėshtetur minimalisht nga dokumentet pėrkatėse gjatė dorėzimit:


Regjistrimi i vlefshėm nė Regjistrin Tregtar;
Gjendje e qėndrueshme financiare dhe akses i duhur banker;
Vėrtetim pėr pėrmbushjen e detyrimeve tatimore.

Arsyet e mospranimit tė ofertave:
Ofertat do tė konsiderohen JO TĖ PRANUESHME dhe i nėnshtrohen skualifikimit automatik nėse:
a) Tenderi nga njė ofertues, projekti(et) nė vazhdim i tė cilit ėshtė/ janė vonesė sipas parashikimit dhe pa zgjatje tė miratuar tė afatit kohor.
b) Tenderi nga njė ofertues, qė ka marrė njoftim pėr mospėrmbushjen e kritereve pėr projekte(t) nė vazhdim ose pėr zgjidhje tė kontratės qeveritare/ kontratė OJQ-je.
c) Tenderi nga njė ofertues me projekte nė proces qė tejkalon katėr (4) projekte, pavarėsisht nga vlera totale e punėve tė papaguara.

Klauzola specifike dhe procesi i pranimit:

Tdh i lejohet tė atribuojė gjithēka pėr tė monitoruar procesin njė kontraktori tė vetėm.
Kontraktorėt e interesuar mund tė tėrheqin dorazi dokumentet e tenderit pranė zyrės sė Terre des hommes nė Tiranė, ose mund t’i kėkojnė me email tek alb.application@tdh.ch.

Ofertat pranohen deri nė datė 30 Prill 2021, nė njė nga format e mėposhtme:
Dokumentet e tenderit tė plotėsuara ne mėnyrė tė rregullt duhet tė jenė nė zarf tė mbyllur dhe me numrin e tenderit tė shėnuar qartė nė kėndin e djathtė te zarfit. Zarfi nuk duhet tė ketė tė dhėna pėr identitetin e ofertuesve dhe duhet t'i adresohet: Oficerit tė Prokurimit tė Tdh Albania, pranė zyrave tė Tdh, dhe tė nėnshkruajnė nė sekretari pėr dorėzimin e tyre. Adresa: Rruga "Skėnderbej" Godina 6/2, Ap. 17, Tiranė. Nė zarf duhet tė shėnohet "Paketa ushqimore dhe higjienike pėr menaxhim tė rasteve".

Nė rast pamundėsie tė dorėzimit nė zyrėn e Tdh aplikimet mund te dėrgohen me email nė alb.application@tdh.ch nė pdf dhe tė nėnshkruara jo mė vonė se data 30 Prill - nė orėn 15.00.

Pėr shkak tė situatės pandemike, ofertat do tė shqyrtohen nė njė sesion tė kufizuar nė datėn e caktuar nga komiteti i vlerėsimit. Ofertat e vonuara jashtė kėtij afati nuk do tė pranohen dhe as nuk do tė hapen.

Ēmimet e kuotuara duhet tė qėndrojnė tė vlefshme pėr njė periudhė njėqind e njėzet (120) ditore nga data e hapjes sė tenderit. Tdh rezervon tė drejtėn tė refuzojė ofertat e tė gjithė ofertuesve pa dhėnė arsye pėr refuzimin dhe nuk ėshtė e detyruar tė pranojė ēmimin mė tė ulėt.


Pėr ēdo informacion tė mėtejshėm mund tė na kontaktoni nė:
Tel: +355 (0) 4223 99 00; E-mail: alb.application@tdh.ch