PDA

Trego pamjen e plotė tė : Tirane, ftese per oferte DIZAJN DHE PRINTIM KARTOLINASHSOS Fshatrat e Femijeve Shqiperi
29.10.2020, 15:49
Tiranė mė, 29.10.2020

FTESĖ PĖR OFERTĖ ME OBJEKT: DIZAJN DHE PRINTIM KARTOLINASH pėr Organizatėn SOS Fshatrat e Fėmijėve Shqipėri.

SOS Fshatrat e Fėmijėve Shqipėri ėshtė njė organizatė jo-qeveritare, jo-politike dhe jo fetare, qė ofron kujdes afatgjatė me bazė familjare pėr fėmijėt, tė cilėt kanė humbur kujdesin prindėror, apo qė pėr arsye tė ndryshme nuk mund tė jetojnė nė familjet e tyre biologjike.
SOS Fshatrat e Fėmijėve Shqipėri mbėshtet gjithashtu fėmijėt dhe familjet nė nevojė pėrmes projekteve komunitare, qė synojnė zhvillimin e kapaciteteve tė kėtyre familjeve.
SOS Fshatrat e Fėmijėve Shqipėri ėshtė anėtare e Organizatės Ndėrkombėtare, SOS Kinderdorf International, krijuar nga Hermann Gmeiner nė vitin 1949. Ajo ėshtė e pranishme nė 136 vende nė botė nė shėrbim tė fėmijėve, familjeve dhe komuniteteve.
Misioni ynė: Ne krijojmė familje pėr fėmijėt nė nevojė, i ndihmojmė ata qė tė ndėrtojnė tė ardhmen e tyre dhe marrim pjesė nė zhvillimin e komuniteteve tė tyre.
Si njė organizatė qė e siguron ekzistencėn e saj pėrmes donacioneve lokale dhe ndėrkombėtare, nė periudhėn e fundvitit SOS Fshatrat e Fėmijėve Shqipėri realizon “Katalogun e Kartolinave tė Fundvitit”, me piktura tė realizuara nga vetė fėmijėt e Fshatit SOS.

Qėllimi i kėsaj kėrkese ėshtė dizajni dhe printimi i KARTOLINAVE DHE KATALOGJEVE TĖ FUNDVITIT

Ju lutemi gjeni bashkėngjitur dokumentin e plotė. Afati i fundit pėr dėrgimin e ofertės ėshtė data 09.11.2020.