PDA

Trego pamjen e plotė tė : Tirane, ofroj City-tour Shqiperi KALIMI THETH – VALBONĖ 2 DITĖ 7000 LEKĖ 7.000 LekeSole Travel & Tours
15.10.2020, 19:05
KALIMI THETH – VALBONĖ 2 DITĖ 7000 LEKĖTHETH, VALBONE► 5-6, 12-13, 19-20 , 26-27 Shtator
► 3-4 , 10-11, 17-18 , 24-25 Tetor

PROGRAMI:

►Dita e pare:
Nisja nga Tirana nė orėn 06:00
Nisja nga Durrėsi nė orėn 05:00
Nisja nga Elbasani nė orėn 05:00
Gjatė rrugėtimit tonė do tė kemi njė ndalesė tė shkurtėr, mė pas vazhdojmė drejt Qafės sė Thorės ku do tė kemi njė pushim pėr tė shijuar natyrėn e papėrsėritshme alpine, pėrpara se tė mbėrrijmė nė Theth. Akomodohemi nė bujtinė, konsumojmė drekėn dhe pas dreke do tė nisemi pėr tė eksploruar Syrin e Kaltėr dhe Vaskat e Gurit nė Ndėrlysaj. Kthehemi nė bujtinė pėr tė pushuar dhe konsumojmė darkėn.
►Dita e dyte:
Ditėn e dytė pas konsumimit tė mėngjesit nė bujtinė do tė nisemi ecjen pėr tė kaluar nga Thethi nė Valbonė. Njė ecje ndėr mė tė bukurat qė mund tė zhvillohet nė Alpet Shqiptare e cila zgjat rreth 6 orė nė varėsi tė mbarėvajtjes. Gjatė rrugės do tė kemi disa pushime nė pikat mė tė bukura. Pas mbėrritjes nė Valbonė duke realizuar me sukses kėtė ecje midis alpeve, do tė kemi njė pushim dhe nė rrugėn e kthimit drejt Tiranės do tė vizitojmė edhe disa nga pikat mė tė bukura tė Luginės sė Valbonės. Nė mbrėmje mbėrritja nė Tiranė, Durrės ose Elbasan.
►Sugjerohet te keni me vete:
-Veshje sportive, kepuce per hiking ose atlete, shkopinj per ecje malore, cante shpine, shishe uji 1 liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, krem dielli, kapele, syze dielli, fruta te thata, cokollata, etj.
►Te rendeshishme per t’u mbajtur mend:
-Duhet te keni patjeter ID ose passaport.
-Ecja nga Valbona ne Theth ose nga Thethi ne Valbone zgjat mesatarisht 5-6 ore, kjo ne varesi edhe te ritmit te ecjes se grupit.
-Gjate ecjes per kalimin mund te merren me qira mushka per mbajtjen e cantave te shpines. Kosto shtese eshte 50 euro (1 mushke mban ngarkese rreth 50-60 kg) e cila perpjestohet midis antareve te grupit qe deshirojne kete sherbim.
-Per lehtesi gjate ecjes malore sugjerohet mbajtja e canteve te shpines dhe jo mbajtja e cantave te dores ose valixheve.
►Sugjerim:
NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE.


7000 LEKĖ
(http://zenithtravel.al/wp-content/uploads/2020/06/692c278d-881a-4ba5-97a9-6c9470217394.jpg)
(http://zenithtravel.al/wp-content/uploads/2020/06/THETH3.jpg)
(http://zenithtravel.al/wp-content/uploads/2020/06/THETH4.jpg)
(http://zenithtravel.al/wp-content/uploads/2020/06/VALB1.jpg)
(http://zenithtravel.al/wp-content/uploads/2020/06/VALB4.jpg)
(http://zenithtravel.al/wp-content/uploads/2019/05/0.jpg)
(http://zenithtravel.al/wp-content/uploads/2020/06/692c278d-881a-4ba5-97a9-6c9470217394.jpg)
(http://zenithtravel.al/wp-content/uploads/2020/06/THETH3.jpg)
(http://zenithtravel.al/wp-content/uploads/2020/06/THETH4.jpg)
(http://zenithtravel.al/wp-content/uploads/2020/06/VALB1.jpg)
(http://zenithtravel.al/wp-content/uploads/2020/06/VALB4.jpg)
(http://zenithtravel.al/wp-content/uploads/2019/05/0.jpg)


NE CMIM PERFSHIHET

*UDHĖTIMI ME MINIBUS KOMOD


*AKOMODIMINE HOTEL


*MENGJESI, DREKA DHE DARKA


*SHOQERUES SHQIPTAR GJATE GJITH UDHETIMITNE CMIM NUK PERFSHIHET

*TRANSPORTI LOKAL PER VIZITEN TEK SYRI I KALTER (500 LEKE - OPSIONALE)


*GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE PROGRAM