• Tirane, ofroj vend pune Agjent Shitje

Sallameri "al.ceki" shpk kerkon te punesoje Agjent Shitje ne terren per zonen e Tiranes, Krujes,Lezhes,Shkodres:

Përgjegjesitë kryesore :

• Përgjegjës për menaxhimin e një zone të caktuar dhe ndjekja e marrëdhënieve me klientët;
• Të realizojë planin dhe prezencën e produkteve të vendosura nga kompania në zonën e tij;
• Përgjegjës për mirëmbajtjen e rrjetit ekzitues të klientëve dhe indentifikimin e klientëve të rinj;
• Ndërton, mirëmban dhe përmirëson marrëdhëniet e biznesit me klientët duke siguruar plotësimin e nevojave të tyre sipas standarteve më të larta;
• Inicion plane veprimi për krijimin alternativash të reja për shitjen e produkteve të kompanisë;
• Përgjegjës për ndjekjen e proceseve të punës sic përcaktohet në udhëzimet e shitjeve dhe në përputhje me objektivat e përcaktuara nga kompania;
• Negocion me klientët për pozicione më të mira dhe prezencë më të madhe të produkteve;
• Komunikon në mënyrë profesionale me klientët dhe mban kontakte të vazhdueshme me ta;
• Përgjegjës për koordinimin e të gjitha aktiviteteve marketing që implementohen nga kompania në pikat e shitjes (promocione, oferta, degustime, etj) në klientët që menaxhon;
• Të gjejë vendet e duhura për mjetet publicitare dhe të kujdeset deri në fund personalisht për vendosjen në rregull të tyre;
• Raporton në mënyrë aktive për konkurrencën ( çmimet/ ofertat/promocione, etj);
• Të zbatojë me përpikmëri dhe brenda afatit kohor të kërkuar, të realizimit të detyrave dhe zgjidhjes së problemeve të përcaktuar nga eprori.
• Raporton sipas kërkesës dhe standarteve të raportimit;
• Detyra te tjera qe mund ti ngarkohen nga menaxheri.

Kualifikimet, Aftësitë, Njohuritë, Eksperienca:

• Mbi 2 vite eksperiencë pune (distribucion);
• Njohje shumë të mirë të zonave të ndryshme të Tiranës/Krujes/Lezhes/Shkodres;
• Të zotëroj leje drejtimi automjeti;
• Aftësi të mira komunikuese ;
• Vendbanimi : Tiranë
• Gjinia : Mashkull

Per me shume informacion kontaktoni ne cel : 0692483974
 


WhatsApp
Back
Top