PDA

Trego pamjen e plotė tė : Shqiperi, oferte Thirrje pėr IntervistuesEPER Center
05.03.2019, 10:52
Thirrje pėr IntervistuesKONTRIBUTI I ROMĖVE DHE EGJIPTIANĖVE NĖ RICIKLIMIN E MBETJEVE

nė kuadėr tė projektit

"Fuqizimi i Organizatave tė Shoqėrisė Civile pėr Integrimin e Komunitetit Rom", implementuar nga ANTTARC nė bashkėpunim me AFCR dhe Unionin Amaro-Drom. Projekti financohet nga Bashkimi Europian.


QĖLLIMI I THIRRJES
Synimi i pėrgjithshėm i thirrjes pėr intervistues ėshtė realizimi i intervistimit me 180 aktorė qė punojne me riciklimin e mbetjeve nė Bashkinė Vlorė.
Aplikuesit duhet tė paraqesin kėrkesėn pėr ēėshtjen e mėposhtme:[*=left]Intervistues


QĖLLIMET E INTERVISTUESIT
Qėllimi i pėrgjithshėm ėshtė sipas specifikimeve tė mėposhtme:[*=left]pėr tė realizuar intervistimin e 150 kolektorėve individual rom / egjiptian qė punojnė me riciklimin e mbetjeve nė Bashkinė Vlorė;
[*=left]pėr tė realizuar intervistimin e 30 nėnpunėsve, pėrfaqses tė intitucioneve lokale qė punojnė me kolektorėt invidual rom/egjiptian nė Bashkinė Vlorė;
[*=left]pėr tė realizuar advokimin mbi integrimin nė punėsimin formal tė kolektorėve individual rom/egjiptian nė Bashkinė Vlorė.


DATA DHE VENDI
Procesi i intervistimit do tė realizohet nė Bashkinė Vlorė nga 15 Mars 2019 deri nė 15 Prill 2019.

PROFILI I KĖRKUAR I INTERVISTUESVE
EPER Center po kėrkon intervistues me pėrvojė tė cilėt sė bashku do tė realizojnė 180 intervista me kolektorė individual rom/egjiptian qė punojnė me riciklimin e mbetjeve nė Bashkinė Vlorė dhe nėnpunės tė institucioneve lokale qė punojnė me to.

Intervistuesit pritet tė kenė:


[*=left]Formim akademik tė nivelit Bachelor;
[*=left]Aftėsi tė mira pėr realizimin e intervistave dhe plotėsimin e pyetėsorėve nė fushėn mjedisore apo sociale;
[*=left]Eksperienca pune tė mėparshme me komunitetin rom/egjiptian;
[*=left]Aftėsi tė mira kompjuterike nė MS Office.


NUMRI I INTERVISTUESVE
Pėr kėtė qėllim EPER Center do tė kontraktojė 2 (dy) intervistues.

Nėse keni pyetje nė lidhje me kėtė Thirrje pėr Intervitues, ju lutemi kontaktoni ne adresen e email: info@epercenter.org.

Pėr mė shumė informacione mbi kėtė thirrje, klikoni nė dokumentin: Thirrje_pėr_Intervistues_EPER_Center (http://epercenter.org/wp-content/uploads/2019/02/Thirrje_p%C3%ABr_Intervistues_EPER_Center.pdf?fbcl id=IwAR021m41ztzaYS7MDOK0bsw0i_slnJXtG5HXmgOarIDvl 61cpFuwX8i8v_o)