PDA

Trego pamjen e plotė tė : Shqiperi, oferte Thirrje pėr EkspertėEPER Center
05.03.2019, 10:52
Thirrje pėr EkspertėKONTRIBUTI I ROMĖVE DHE EGJIPTIANĖVE NĖ RICIKLIMIN E MBETJEVE

nė kuadėr tė projektit

"Fuqizimi i Organizatave tė Shoqėrisė Civile pėr Integrimin e Komunitetit Rom", implementuar nga ANTTARC nė bashkėpunim me AFCR dhe Unionin Amaro-Drom. Projekti financohet nga Bashkimi Europian.


QĖLLIMI I THIRRJES
Synimi i pėrgjithshėm i thirrjes pėr ekspertė ėshtė dhėnia e ekspertizės nė fushėn mjedisore dhe sociale me qėllim pėrmirėsimin e kushteve tė jetesės sė komunitetit rom dhe egjiptian qė punon me riciklimin e mbetjeve nė Bashkinė Vlorė.

Aplikuesit duhet tė paraqesin kėrkesėn sipas ēėshtjeve tė mėposhtme:
[*=left]Ekspertizė nė fushėn mjedisore, fokusuar nė sektorin e menaxhimit tė mbetjeve nė Bashkinė Vlorė;
[*=left]Ekspertizė nė fushėn sociale, fokusuar nė punėsimin formal tė kolektorėve rom / egjiptian qė punojnė me riciklimin e mbetjeve nė Bashkinė Vlorė.QĖLLIMET E EKSPRTIZĖS
Qėllimi i pėrgjithshėm ėshtė sipas specifikimeve tė mėposhtme:[*=left]pėr tė hartuar pyetesor pėr nivel tė ndryshėm aktorėsh nė sektorin e riciklimit tė mbetjeve nė Bashkinė Vlorė;
[*=left]pėr tė pėrmirėsuar njohuritė dhe aftėsitė e kolektorėve individual rom/egjiptian qė punojnė me riciklimin e mbetjeve nė Bashkinė Vlorė;
[*=left]pėr tė realizuar advokimin mbi integrimin nė punėsimin formal tė kolektorėve individual rom/egjiptian nė Bashkinė Vlorė nėpėrmjet marrėveshjeve kontraktuale me biznesin e riciklimit, dokumentave tė politikave dhe fushatės nė nivel lokal.DATA DHE VENDI
Projekti “Kontributi i Romėve dhe Egjiptianėve nė Riciklimin e Mbetjeve” do tė zbatohet nė Bashkinė Vlorė nga Shkurt 2019 deri nė Korrik 2019.

PROFILI I KĖRKUAR I EKSPERTĖVE
EPER Center po kėrkon ekspertė me pėrvojė tė cilėt sė bashku do tė realizojnė projektin “Kontributi i Romėve dhe Egjiptianėve nė Riciklimin e Mbetjeve” nė Bashkinė Vlorė.
Ekspertėt pritet tė kenė:[*=left]Formim akademik nė shkencat e mjedisit, shkencat sociale apo fusha tė ngjashme me to;
[*=left]Shkathtėsi shumė tė mira nė gjuhėn shqipe / angleze: aftėsia pėr tė drejtuar trajnime / seminare dhe hartimi i materialeve tė shkruara (kontrata, dokumenta politikash, pyetėsor, raporte, etj) nė gjuhėn shqipe / angleze;
[*=left]Pėrvojė thelbėsore pėr tė punuar si ekspertė nė fushėn e menaxhimit tė mbetjeve dhe / ose punėsimin formal tė komunitet rom / egjiptian.
[*=left]Njohuri dhe pėrvojė si ekspertė nė fushat relevante me kėtė projekt – fushat mjedisore, sociale, ekonomike, shėndetėsore, kėrkim dhe advokim, qeverisjen e mirė, komunitet vunerabėl, etj;.
[*=left]Shkathtėsi kompjuterike nė MS Office.NUMRI I EKSPERTĖVE
Pėr kėtė qėllim EPER Center do tė kontraktojė 2 (dy) ekspertė.

Nėse keni pyetje nė lidhje me kėtė Thirrje pėr Ekspertė, ju lutemi kontaktoni ne adresen e email: info@epercenter.org.

Pėr mė shumė informacione mbi kėtė thirrje, klikoni nė dokumentin: Thirrje_pėr_ekspertė_EPER_Center (https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fepercenter.org%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F02%2FThirrje_p%25C3%25A Br_ekspert%25C3%25AB_EPER_Center.pdf%3Ffbclid%3DIw AR0XpiAuzFqQJdzKLDhvcvT_jP6pzESInSkxAKEIl40prhhwNW p2fIDeM0k&h=AT2vJkDUdHfZWO7djE3bbyLHBpofu5Iisp5wcN88TdqnA__i 37zuGCppMIGHP4oMe00i1jFSxeVLwGlWMS-xxQb9TjoSylClMPzxM0jeYBwe55MbocUlVNy_bbPjjTx7aQ)