PDA

Trego pamjen e plotė tė : Thirrje pėr shprehjen e interesit pėr angazhiminin e 14 udhėheqėsve teknikė - Shqipėri & KosovėOpen Data Kosovo
08.02.2019, 10:52
14 Udhėheqės Teknik / Technical Leads

Data e publikimit: 30 Janar 2019
Data e mbylljes: 14 Shkurt 2019

Thirrje pėr shprehjen e interesit pėr angazhiminin e katėrmbėdhjetė (14) udhėheqėsve teknikė
pėr mbėshtetje teknike tė nxėnėsve nė Shqipėri dhe studentėve nė Kosovė nė periudhė afatshkurtėr,
nė kuadėr tė projektit tė financuar nga Bashkimi Evropian "Edukimi i Hapur pėr TIK pėr Punėsueshmėrinė e tė Rinjėve"

Nr. i referencės sė publikimit: CNP02


Autoriteti kontraktues
Open Data Kosovo
Rr. Ganimete Terbeshi 26A, Aktash I, Prishtina, Kosova*
Qėllimi i thirrjes Qėllimi i kėsaj thirrje ėshtė kontraktimi i katėrmbėdhjetė (14) udhėheqėsve teknikė tė cilėt kanė pėr detyrė tė ofrojnė mbėshtetje teknike nxėnėsve nė Shqipėri dhe studentėve nė Kosovė rreth leksioneve online nė fushėn e Teknologjisė Informative dhe Komunikimit. Kėto leksione janė tė vendosura nė platformėn e hapur tė edukimit “Kursori”, dhe janė nė gjuhėn shqipe. Dy (2) udhėheqės teknik do tė jenė tė angazhuar nė njėrėn prej 7 shkollave tė synuara, siē parashikohet nė projekt si nė Kosovė dhe nė Shqipėri. Periudha e zbatimit tė kėtij aktiviteti ėshtė 12 muaj, ku ēdo udhėheqės teknik do tė ofrojė mbėshtetje njė herė nė javė nė shkollat qė u janė caktuar.
Siē ėshtė paraparė nė projekt, aktivitetet do tė kryhen nė secilėn prej 7 shkollave/universiteteve tė targetuara nė Kosovė dhe Shqipėri.
Shkollat e synuara nė Kosovė janė:
Shkollat e synuara nė Shqipėri janė:

Universiteti i Prizrenit "Ukshin Hoti" - Fakulteti i Shkencave Kompjuterike
Universiteti i Pejės "Haxhi Zeka"
Shkolla Profesionale "Kolin Gjoka" Lezhė
Katėr (4) shkolla tė mesme nė rrethin e Kurbinit (Mamurras, Lac, Gorre, Milot).


Pėr mė shumė informata ju lutem klikoni nė linkun mė poshtė:

http://opendatakosovo.org/jobs/2019/01/30/technical-leads