PDA

Trego pamjen e plotė tė : Tirane, tender Ftese per OferteSOS Fshatrat e Femijeve Shqiperi
13.06.2018, 09:55
FTESĖ PĖR OFERTĖ
Ju njoftojme se shoqata ”SOS-Fshatrat e Fėmijėve, Shqiperi”, ka hapur ftesėn pėr ofertė me objekt:
Riparime tė ndryshme nė godinat e ”SOS-Fshatrat e Fėmijėve, Shqipėri”:
Loti I
1. Lyrje te brėndshme 8 shtėpia dhe lyerje fasada 5 shtėpia
2. Shtrim i sheshit tė parkimit
3. Riparime shtėpia e rinisė Nr. 3
Loti II
1. Ēmontim – Montim Panele Diellore pėr shtėpitė
Oferta juaj duhet tė pėrbėhet nga:
Oferta tekniko- Ligjore, e cila paraqet Kriteret e pranimit/ Kualifikimit dhe duhet te perpilohet sipas kėrkesave te renditura mė poshtė.
A- Kriteret e Pranimit/Kualifikimit:
1. Kopje te ekstraktit Historik, QKB
2. Dekument qė vėrteton qe subjekti ka plotsuar detyrimet fiskale, si dhe detyrimet e sigurimeve lėshuar nga administrata Tatimore.
3. Nje dekument qė subjekti nuk ėshtė nė proces falimentimi, nuk ėshtė i dėnuar lėshuar nga QKB.
4. Subjekti duhet tė provojė kryerjen e shėrbimeve tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit tė aktivitetit.
Dokumentacioni i kėrkuar nė kriteret e pranimit nė pikat nga 1-3 duhet tė vėrtetohet nga dekumenta tė leshuar jo mė parė se tre muaj nga data e hapjes sė ofertave. Nuk lejohet ofertė me bashkim operatoresh. Ofertuesit tė shpallur fitues do ti kėrkohet dokumentacioni nė origjinal ose i noterizuar.
1. KRITERET E VEĒANTA TĖ KUALIFIKIMIT
Ofertuesi duhet tė dorėzojė:

b.Deklaratė mbi pėrmbushjen e Specifikimeve teknike.
c. Deklaratė Konflik Interesi
ē. Pėrshkrimin e Ofertės, oferta financiare

1.1 Kapaciteti ligjor i operatorėve ekonomikė:
-sipas kritereve tė pėrgjithshme tė kualifikimit

1.2 Kapaciteti ekonomik dhe financiar:
a) Kopje tė vertetuar tė bilancit, tė konfirmuara me vulė pranė autoriteteve pėrkatėse tė vitit 2017.
b) xhiroja vjetore nga Administrata Tatimore jo mė pak 40 000 000 (dyzetė milion) lekė, pėr vitin 2017.

1.3 Kapaciteti..teknik:

Pėrsa I pėrket aftėsisė teknike e profesionale, Operatori Ekonomik duhet tė pėrmbushė kėrkesat e mėposhtme minimale :

1.3.1 Pėrvoje e suksesshme nė realizimin e tė paktėn:

· Punė te ngjashme pėr dy objekte gjatė tre viteve.
· Situacioni pėrfundimtare
· Aktin e kolaudimit ose Akt-Marrje dorzim
1.3.2 Kapacitetet teknike dhe profesionale

Licenca profesionale tė shoqėrisė pėr realizimin e punimeve, objekt i kontratės, tė lėshuara nga autoritetet kompetente shtetėrore, sipas modelit te leshurar nga MPPT:

- License profesionale e Shoqerise e vlefshme ne kategorite :


NP1-A (Punime germimi ne toke)
NP2-B (Ndertime civile dhe industriale).
NP3-B (Rikonstruksion dhe mirėmbajtje godinash civile e industriale, veshje fasada).
NP 11-B (Ndėrtime pėr N/stacionet, kabinat e transformatoreve linja e TN e tė mesėm

dhe shpėrndarjen e energjisė).


NS.1-A (Punime pėr prishjen e ndertimeve).
NS.2-A (Impiante hidro-sanitare, kuzhina, lavanteri, mirėmbajtja e tyre)
NS-4-A (Punime rifiniture tė muraturės dhe tė lidhura me to, rifiniturė me materiale druri, plastik, metalik dhe xhami dhe rifiniture te natyres teknike ndertuese).
NS-12-A (Impiante teknologjik, termike dhe tė kondicionimit).
NS -13-A (Impiante dhe linja telefonie dhe te kondicionimit).
NS-14-A (Impiante te brendshme, elektrike, telefoni, radiotelefoni, TV etj).
NS-18-A (Punime topogjeodezike).

*Per operatoret e huaj te behet njehsimi i licenses profesionale qe disponojne nga vendi i origjines prane Ministrise se Puneve Publike Transportit edhe Telecommunicationit ne plotesimin e licensave Profesionale te kerkuara per ekzekutimin e kontrates.

- Certifikatat qė duhet tė paraqesi operatori ekonomik:

· Operatori duhet te paraqesė Ēertifikatė tė cilėsisė sė punimeve pėr ndėrtime civile, punime ne rruge etj ISO 9001-2008 (e vlefshme)- pėr sistemin e menaxhimit te cilėsisė.
· Operatori duhet tė paraqesė Ēertifikatė ISO 14001 (e vlefshme)- pėr sistemin e menaxhimit tė mjedisit.
· Operatori duhet tė paraqesė Ēertifikate mbi kushtet e sigurisė OHSA18001 (e vlefshme)- pėr sistemin e menaxhimit tė sigurise nė punė.
· Operatori duhet tė paraqesė Ēertifikatė ISO 50001 (e vlefshme)- pėr sistemin e menaxhimit tė energjisė.
· Formulari i makinerive te nevojme pėr realizimin e objektit.

2. STRUKTURA E EKIPIT DREJTUES

2.1 Operatori Ekonomik duhet tė ketė nė stafin e tij dhe tė figurojnė si drejtues teknik me licencėn e shoqerisė, tė kenė njė eksperiencė pune mbi 10 vjet.

· Inxhinier Elektrik 1
· Inxhinier Mekanik 1
· Inxhinier Ndertimi 1
· Inxhinier Topograf 1

2.2 Operatori ekonomik duhet tė ketė minimumi 8 punonjės te paisur me kartela personale tė sigurimit teknik, nga IQT.
2.3 Metedologjine e planifikimit pėr implementimin e projektit.

3. KRITERET E VLERSIMIT TE OFERTES

· Oferta Financiare 60 pike
· Oferta Teknike Ligjore 40 pike

Ų Te gjitha pajisjet qė do vendosen nė objekt tė shoqerohen me flete-garanci nga furnizuesi.

4. Dorėzimi i Ofertės
Dokumentacioni duhet te dorezohet ne dy zarfa :
1- Zarf tė mbyllur me ofertėn Ekonomike.
2- Zarf tė mbyllur me ofertėn Tekniko- Ligjore.

Dokumentacionet duhet tė dorėzohet nė nje zarf ku duhet tė ketė tė shkruar qartė:

Emrin e Kompanisė qė e dėrgon.
Loti I
1. Lyrje te brendeshme 8 shtepia dhe lyerje fasada 5 shtėpia
2. Shtrim i sheshit tė parkimit
3. Riparime shtepia e rinisė Nr. 3
Loti II
Ēmontim – Montim Panele Diellore pėr shtėpit
Tė dy zarfat duhet tė protokollohen pranė sekretarisė tė Zyrave Qendrore tė organizatės dhe Kompania duhet tė sigurohet qė kjo ofertė ėshtė protokolluar. Pėr tė shmangur cdo paqartėsi, kėrkojmė qė pėrfaqesuesi i kompanisė tė mos largohet nga Zyrat Qėndrore tė organizatės pa marrė numrin e protokollit tė ofertės. Nese keni pyetje nė lidhje me Ftesėn pėr Ofertė ju lutemi tė kontaktoni nė adresėn e mėposhtme:

info@soskd.org.al

Nė rast se oferta juaj dorėzohet e hapur, me e-mail, fax ose nė ndonjė mėnyrė tjetėr nga ajo e kėrkuar mė lart, oferta nuk do tė konsiderohet e vlefshme.

Oferta juaj, nė njė zarf tė mbyllur dhe tė vulosur, nė formatin e kėrkuar duhet tė dorėzohet nė adresėn si me poshtė:

SOS-Fshatrat e Fėmijėve, Zyra Nacionale,
Adresa: Rruga. Qemal Stafa. P 1, Ap 15
Kutia Postare 1524, Tirana, Albania

Afati i fandit per dorzimin e ofertave, ne adresen e mesiperme eshte date 22.06.2018

Organizata do tė njoftojė me shkrim nėse ju jeni fitues ose jo pėr procesi