PDA

Trego pamjen e plotė tė : Tirane, oferte Ftese per OferteSOS Fshatrat e Femijeve Shqiperi
05.04.2018, 11:22
Ftesė pėr Ofertė

Tirane me, 04.04.2018

SOS Fshatrat e Fėmijėve Shqipėri, (SOS AL) ėshtė njė organizatė social, jo-politike dhe jo-fetare, qė ofron prej 20 vitesh kujdes afatgjatė me bazė familjare pėr fėmijėt, tė cilėt kanė humbur prindėrit, apo qė pėr arsye tė ndryshme nuk mund tė jetojnė me prindėrit e tyre. SOS Shqipėri ėshtė duke zbatuar njė projekt i cili ka si qėllim tė kontribuojė nė kapėrcimin e pėrjashtimit social dhe paqėndrueshmėrisė ekonomike tė tė rinjve dhe familjeve nė vėshtirėsi nė njėsinė administrative nr.2, Bashkia Tiranė. Nė kuadėr tė kėtij projekti, ju njoftojmė se SOS Shqipėri, ka hapur ftesėn pėr ofertė me objekt:

Ftesė pėr Shprehje tė Interesit pėr Ofrues tė Kurseve tė Formimit Profesional nė fushat: (1) Kuzhinier (nivele I dhe II), Pastiēier etj; (2) Punues duralumini (3) Hoteleri-Turizėm; (4) Saldator; (5) Hidraulik; (6) Rrobaqepės / niveli fillestar dhe niveli i avancuar; (7) Elektriēist / instalime elektrike; (8) Riparues makina qepėse/tekstili; (9) Instalues dhe Riparues tė Panele Diellore dhe Fotovoltaike; (10) Mekanik Automjetesh; (11) Elektroaut (nivele I dhe II); (12) Instalues dhe Riparues tė Kondicionerėve tė automjeteve; (13) Instalues dhe Riparues tė Kondicionerėve shtėpiake; (14) Riparues tė Paisjeve Elektronike; (15) Teknik ashensori; (16) Instalues dhe Riparues tė Sistemeve Ngrohėse dhe Ftohėse etj


Qėllimi i kėsaj Ftese pėr Shprehjen e Interesit ėshtė tė identifikojė ofruesit e kualifikuar pėr kurse/ trajnimet e formimit profesional tė pėrmendura mė lart qoftė pėr njė prej tyre, qoftė pėr tė gjitha. Kėta ofrues tė interesuar duhet tė kenė kapacitet pėr tė zhvilluar dhe ofruar kurse / trajnime tė formimit profesional nė ambientet e tyre pėrkatėse, duke pėrfshirė materialet, prezantimet, praktikė pune, projektet klasore, testimet etj si dhe tė jenė tė liēensuar me ēertifikime tė njohura nga autoritetet publike dhe jo publike.

Pėr secilėn nga fushat e mėsipėrme, ofruesi i shėrbimeve i/e interesuar duhet tė paraqesė dokumentacionin nė vijim:
- Dokumentet zyrtare tė kompanisė / subjektit; Historikun/Pėrvojėn e tij/saj; Referencat.
- Informacion tė dy-tre vitet e fundit tė numrit tė kursantėve nė secilin kurs dhe informacione tė tjera qė provojnė se sa prej tyre janė punėsuar.
- Njė pasqyrė tė llojit tė kursit, kohėzgjatjes sė kursit, ēmimit pėr ēdo kurs nė raport me kohėzgjatjen e tij, si dhe disponueshmėritė e tyre.
- Data dhe Vlefshmėria e ofertės (Vlefshmėria e ofertės duhet tė jetė sė paku 6 muaj).
- Programin dhe kurrikulėn e detajuar tė kurseve / trajnimeve tė formimit profesional.
- Oferta financiare duhet tė pėrfshijė TVSH-nė

Ofruesit e Kurseve Profesionale duhet tė dėrgojnė shprehjen e tyre tė interesit sė bashku me tė gjitha dokumentet e nevojshme deri mė 20 Prill, 2018, ora 12:00 nė:

Adresėn: SOS-Fshatrat e Fėmijėve, Zyra Nacionale, Rruga Qemal Stafa, P1, Ap 15, Kutia Postare 1524, Tiranė, Shqipėri

Ose Me email: info@soskd.org.al

Kjo Ftesė pėr Ofertė dhe termat e plota tė referencės janė publikuar nė faqen e internetit (rubrika njoftime): www.soskd.org.al

Pėr ēdo pyetje, ju lutem, mos hezitoni t’i adresoni nė: