PDA

Trego pamjen e plotė tė : Tirane, oferte OFRUES TĖ KURSEVE TĖ FORMIMIT PROFESIONALSOS Fshatrat e Femijeve Shqiperi
01.03.2018, 14:53
FTESĖ PĖR SHPREHJE TĖ INTERESIT PĖR OFRUES TĖ Kurseve tė Formimit PROFESIONAL

(Raundi i Parė)SOS Fshatrat e Fėmijėve Shqipėri, nė kuadėr tė projektit tre vjeēar “Pėrfshirja sociale dhe fuqizimi ekonomik i familjeve nė nevojė nė Bashkinė e Tiranės” financuar nga Ministria Gjermane Federale pėr Bashkėpunim Ekonomik dhe Zhvillim (BMZ) dhe Fondacioni Hermann Gmeiner Deutchalnd e.v shpall kėtė ftesė publike pėr Shprehje tė Interesit pėr Ofrues tė Kurseve / Trajnimeve tė Formimit Profesional nė fushat e mėposhtme:Parukeri, Berber, Kozmetikė dhe estetikė, Manikyr dhe pedikyr
Kuzhinier (nivele I dhe II), Pastiēier etj
Hoteleri -Turizėm
Elektriēist / instalime elektrike
Rrobaqepės / niveli fillestar dhe niveli i avancuar
Hidraulik
Saldator
Riparues makina qepėse/tekstili
Instalues dhe Riparues tė Panele Diellore dhe Fotovoltaike
Mekanik Automjetesh
Elektroaut (nivele I dhe II)
Instalues dhe Riparues tė Kondicionerėve tė automjeteve
Instalues dhe Riparues tė Kondicionerėve shtėpiake
Riparues tė Paisjeve Elektronike
Web & graphic design
Teknik ashensori
Instalime elektrike
Punues duralumini
Instalues dhe Riparues tė Sistemeve Ngrohėse dhe Ftohėse
etj

Qėllimi i kėsaj Ftese pėr Shprehjen e Interesit ėshtė tė identifikojė ofruesit e kualifikuar pėr kurse/ trajnimet e formimit profesional tė pėrmendura mė lart qoftė pėr njė prej tyre, qoftė pėr tė gjitha.

Kėta ofrues tė interesuar duhet tė kenė kapacitet pėr tė zhvilluar dhe ofruar kurse / trajnime tė formimit profesional nė ambientet e tyre pėrkatėse, duke pėrfshirė materialet, prezantimet, praktikė pune, projektet klasore, testimet etj si dhe tė jenė tė liēensuar me ēertifikime tė njohura nga autoritetet publike dhe jo publike.

Kompanitė/Subjektet qė ofrojnė kurse profesionale duhet tė dorėzojnė ofertat e tyre financiare duke pėrfshirė edhe dokumentacionin e mėposhtėm:Dokumentet zyrtare tė kompanisė / subjektit.
Historiku dhe pėrvoja e Kompanisė/ subjektit. Jepni njė pėrshkrim tė shkurtėr tė kompanisė / institucionit tuaj, listė tė kurseve /trajnimeve tė ofruara, certifikime tė cilat keni / posedon kompania juaj, si dhe pėrvoja dhe kualifikimi i kompanisė / subjektit, pėr shėrbime tė ofrimit tė kurseve /trajnimeve.
Informacion tė dy-tre vitet e fundit tė numrit tė kursantėve qė keni patur nė secilin kurs. Numrin dhe informacione tė tjera qė provojnė se sa prej tyre janė punėsuar pas pėrfundimit tė kurseve tė formimit profesional.
Referencat. Ju lutemi bashkangjitni referencat pėrfshirė emrat, organizatat / kompanitė dhe kontaktet pėr tre (ose mė shumė) klientė tė cilėt mund tė ofrojnė informata nė lidhje me aftėsitė, pėrvojėn dhe kualifikimet tuaja.
Njė pasqyrė tė llojit tė kursit, kohėzgjatjes sė kursit, ēmimit pėr ēdo kurs nė raport me kohėzgjatjen e tij, si dhe disponueshmėritė e tyre (sa shpejt mund tė fillojė njė kurs, cili ėshtė numri minimal i pjesėmarrėsve pėr tė filluar njė kurs etj).Gjithashtu, ofertuesit duhen tė ofrojnė informacionin e mėposhtėm shtesė:Numri i ofertės,
Data e ofertės,
Vlefshmėria e ofertės. (Vlefshmėria e ofertės duhet tė jetė sė paku 6 muaj),
Programin dhe kurrikulėn e detajuar tė kurseve / trajnimeve tė formimit profesional.
Oferta financiare duhet tė pėrfshijė TVSH-nėKUSHTET DHE RREGULLAT E ofertimitOfertimet do tė vlerėsohen pėr ēdo kurs mė vete.
Ofruesit e Kurseve profesionale duhet tė dėrgojnė shprehjen e tyre tė interesit sė bashku me tė gjitha dokumentet e nevojshme deri mė 15 Mars, 2018, ora 12:00.
Oferta duhet tė dorėzohet nėpėrmjet adresės sė email: info@soskg.org.al ose me postė apo dorazi nė adresėn:


SOS Fshatrat e Fėmijėve Shqipėri
Zyra Nacionale, Rruga Qemal Stafa,
P1, Ap 15, Kutia Postare 1524,
Tiranė, Shqipėri


Pėr ēdo pyetje, mund tė dėrgoni kėrkesė me shkrim pėrmes email-it nė adresėn: info@soskd.org.al